Досвід передачі і управління ФФБ
банку «Дністер» новому управителю

Юрій Зав’ялич,

директор ФК «Інтерсвіт»

Почну з невеликої історичної довідки. ВАТ «Сільський комерційний банк «Дністер» був створений у 1990 році, за класифікацією НБУ входив до групи невеликих банків. В березні 2010 року НБУ своєю постановою №128 оголосив рішення про ліквідацію цієї кредитно-фінансової установи.

Таким чином, ми отримали наступну ситуацію: банк «Дністер» – управитель ФФБ знаходиться в стадії ліквідації. Забудовник - будівельна компанія «Комфортбуд» також на стадії банкрутства.

При цьому розпочате будівництво 10-ти поверхового будинку з 8-ма під’їздами. На одних секціях встигли побудувати третій поверх, на інших – лише другий.

Ситуація неприємна, проте я покроково розповім, як за допомогою ФФБ її вдалось успішно вирішити.

Перш за все довірителі ФФБ створили ініціативну групу (в яку ввійшов також я) й вирішили знайти інвестора, який би повірив у проект і вклав кошти в проблемне будівництво.

Не швидко, але такого інвестора було знайдено. Він мав влаштовувати усіх – Довірителів, Банк та Забудовника (власники ж там ще залишились), які не хотіли передавати просто так те, що вже було витрачено на будівництво.

Довірителі спільно з новим інвестором найняли адвокатську компанію, яка представляла їхні інтереси в суді.

За рішенням суду ФФБ банку «Дністер» було передано новому Управителю.

Новий Управитель відразу ініціював процедуру заміни генпідрядника на нового. Щоб задовольнити усіх, потрібна була компанія з хорошою діловою репутацією. Такого генпідрядника було знайдено.

Після цього від банку по Акту приймання передачі було передані всі документи, які стосувалися ФФБ та Довірителів. У той же час, оперативний резерв не був переданий, тому що на той момент його вже не було.

З довірителями новий Управитель створив новий ФФБ та уклав нові Договори про участь у ФФБ на тих самих умовах, що були в старого Управителя.

До всіх інших документів по ФФБ були підписані додаткові Договори про заміну Управителя на підставі рішення суду.

Документи на землю та всі дозвільні документи, технічні умови довелося переоформляти на нового Замовника будівництва.

Документи від Забудовника (матеріали та роботи) також були передані по акту приймання – передачі. Будівництво шляхом оцінки було оцінено на момент передачі і в такому стані також було передано.

Схема вирішення проблеми не сама проста, але надійна, враховує інтереси всіх сторін, а, найголовніше, сприяє добудові житла інвесторів.

Зазначу, що всі етапи тривали 1,5 роки. Але в результаті проект було успішно реалізовано.