Керівники та власники управителів ФФБ та ФОН направили до Комісії листа із закликом зупинити для управителів дію рішення НКЦПФР №1139 щодо запровадження нового (додаткового) пруденційного показника.
У своєму зверненні управителі наголосили про те, що разом з усією країною, з 24 лютого, управителі живуть в форс-мажорних обставинах, намагаючись вижити, не отримуючи прибутку. На сьомому місяці війни будівельна галузь не відновилася і ніхто не впевнений в своєму майбутньому. Кількість продажів житла, укладання договорів тощо, скоротилася до10-20% від минулорічних, а в Києві – дорівнює нулю!
На відміну від НКЦПФР, яка працює за рахунок державного фінансування, фінансові установи витрачають кошти на заробітну плату та податки, на виконання ліцензійних умов, в тому числі на подання звітності, оплачують вимоги Комісії, які постійно посилюються. Власники компаній не готові і не вважають за потрібне, знаходити додаткові кошти на виконання нових вимог НКЦПФР і вважають, що посилювати тиск на бізнес під час війни та провокувати втрату ліцензій, що в свою чергу призведе до зупинки будівництва житла для тисяч сімей, є неприпустимим.
З урахуванням положень Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені у майбутньому» (№2518), яким в принципі не передбачені а ні регулювання, а ні вимоги до девелоперів, управителі ФФБ вже розглядають питання щодо відмови від ліцензій учасників ринку капіталу та продовження своєї діяльності у статусі девелоперів.
Управителі закликали НКЦПФР не створювати додаткове фінансове навантаження на бізнес, переглянути рішення №1139 і зауважили, що готові сісти з Комісією за стіл переговорів задля обговорення та пошуку компромісного рішення.