За два місяці буде напрацьовано законодавчу базу, яка унеможливить шахрайство із забудовами. Про це заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив під час засідання Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва, яке відбулося 21 вересня.

«Робота переходить в площину саме практичних напрацювань та результативної діяльності в створених підгрупах. За 2 місяці ми повинні  напрацювати проекти законодавчих актів та нормативно-правових документів, які б унеможливили в майбутньому шахрайство з грошима інвесторів, а також сформувати «дорожню карту» тих проблемних об’єктів, які вже існують в Україні», – зазначив А. Геращенко.

Крім того, як повідомляла FIMA, на засіданні були розглянуті питання щодо напрацювання дієвого механізму запобігання зловживань забудовників при продажу майнових прав на об’єкт нерухомості. Як практичну реалізацію механізму запропоновано створити «Державний Реєстр прав на об’єкт незавершеного будівництва та майбутній об’єкт нерухомості».

З цього приводу команда фахівців на чолі з народним депутатом Оленою Шуляк презентувала концепцію законодавчих змін, які покликані урегулювати відносини між забудовниками та інвесторами, захистити саме інтереси інвесторів, а також посилили відповідальність забудовників за невиконання договірних умов або шахрайських дій.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв зазначив, що активно ведеться робота над змінами в законодавство щодо діяльності фінансового регулятора, насамперед надання йому реальних важелів контролю та попередження махінацій з фінансовими ресурсами, в тому числі надання доступу до банківської таємниці,  можливості блокування рахунків шахраїв та інші інструменти, за прикладом зарубіжних країн, де такі регулятори мають значні повноваження.

Міжвідомча робоча група закликає усіх ініціативних та зацікавлених громадян вносити свої аргументовані пропозиції щодо можливого вирішення проблем з незавершеним житловим будівництвом (електронна адреса МРГ (kanishynalm@minregion.gov.ua).

Нагадаємо, 12 серпня 2020 року поставновою Кабміну була створена робоча група.  Співголовами Міжвідомчої робочої групи є перший заступник міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський та заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

На першому засіданні учасники групи домовились напрацювати нову законодавчу базу, яка вирішить відразу дві проблеми – гарантування захисту інвесторам вкладених  у будівництво коштів та добудову закинутих об’єктів.

 

Поділитися: Поделиться в Facebook