FIMA взяла участь у черговій нараді Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва, яка відбувалася під головуванням Антона Геращенка, заступника Міністра внутрішніх справ, співголови Міжвідомчої робочої групи.

Нарада проходила онлайн, засобами сервісу Zoom.

Під час наради були розглянуті Проблемні питання добудови об’єктів незавершеного житлового будівництва.

Зокрема, учасники розглянули алгоритм добудови об’єктів незавершеного житлового будівництва АКБ «Аркада», зміну управителів ФФБ та забудовників, аудит об’єктів будівництва та визначення джерел фінансування.

Крім того, вони розглянули звернення інвесторів київських ЖК «Мозаїка», «Сосновий Бір», «Перлина Троєщини», «Деміївський квартал», а також харківських – «Новий дім на Ньютона» та «Ковчег» щодо проблемних питань та плану першочергових заходів («Дорожньої карти») з добудови об’єкту незавершеного будівництва.

Доповідаючи з першого питання, А. Геращенко ознайомив учасників наради з поточною ситуацією на об’єктах незавершеного житлового будівництва АКБ «Аркада», та доповів про визначення і погодження переліку можливих забудовників і коригування алгоритму необхідних дій для продовження будівництва та введення об’єктів в експлуатацію.

У свою чергу, народний депутат Дмитро Ісаєнко повідомив, що попередньо вже було проведено зустріч з керівництвом КМДА та інвесторами незавершеного будівництва, на якій було погоджено залучення як однієї із сторін процесу будівельної компанії Stolitsa Group під час добудови об’єктів «Аркада».

Натомість компанії «Stolitsa Group» буде надано відповідну  підтримку та допомогу в межах компетенції, визначеної законом для органів місцевого самоврядування.

За словами депутата, для погодження позицій між БК Stolitsa Group, інвесторами та КМДА підготовлено попередній проект відповідного Меморандуму, який буде надано сторонам для вивчення, коригування та внесення пропозицій.

Також планується зустріч Київського міського голови Володимира Кличка із  вкладниками-інвесторами будівництва об’єктів АКБ «Аркада» щодо узгодження та підписання указаного Меморандуму. Після чого продовжиться робота щодо зміни управителів ФФБ та компаній-забудовників.

У той же час, керівництво Stolitsa Group зазначило, що ситуація з об’єктами АКБ «Аркада» дуже складна, і в таких умовах компанія самостійно її не вирішить, тому насамперед потребує підтримки органів державної влади  та місцевого самоврядування.

Зокрема, на даний час виокремлено чіткий перелік вимог, виконання яких дозволить реалізувати ці проекти. Серед них: необхідність отримати офіційно документацію від попереднього забудовника, укладання Меморандуму з усіма сторонами – учасниками, в першу чергу інвесторами, міською владою і державою в особі КМУ, а також забудовником.

Надзвичайно важливим також є питання передачі проектно-кошторисної документації по всіх трьох об’єктах, проведення повного аудиту та експертизи об’єктів, визначення об’єктивного їх технічного стану, а також обрахунку коштів, необхідних на добудову.

Олексій Прокопенко, керівник ТОВ «Фінансова компанія «Гарант Капітал» зазначив, що компанія буде взаємодіяти з тим забудовником, який буде визначений у ході перемовин між інвесторами та КМДА для добудови, та виконає рішення суду про добудову.

 

 

 

Поділитися: Поделиться в Facebook