НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) звертає увагу, що в перехідних положеннях Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» є обов’язкова норма щодо створення товариствами наглядової ради з 01.01.2023. Це має стати частиною структури корпоративного управління.

Також з 01.01.2023 можуть формуватися Ради директорів по новому закону про акціонерні товариства.

В рішенні Комісії від 30.12.2021 №1291, яким затверджений стандарт №4 для професійних учасників, встановленні терміни подачі внутрішніх документів щодо корпоративного управління до регулятора. Так, своїм Рішенням від 01.06.2022 №558 Комісія переносить подання таких документів у термін протягом 90 днів після завершення війського стану.

Важливо, що відтермінування подачі документів ніяким чином не впливає на виконання норм чинного законодавства щодо створення такого органу, як наглядова рада в системі корпоративного управління професійних учасників.

Корпоративне управління відіграє важливу роль для стабільного та надійного функціонування будь-якої компанії. Тож його запровадження сприятиме зниженню ризиків та створенню належної системи внутрішнього контролю.

Поділитися: Поделиться в Facebook