Колегія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції, так звана “антирейдерська комісія”, з 16 травня втратила повноваження скасовувати рішення державних реєстраторів щодо прав на нерухомість.

Це пов’язано із торішнім рішенням Конституційного Суду України, який визнав незаконним відповідний припис закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

Суд постановив, що за пів року, до 16 травня 2023 року, Верховна Рада має привести цю норму у відповідність до Конституції України.

На початку травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5196д, яким цей пункт збирались викласти в новій редакції, але його підписання заблокував нардеп Олексій Гончаренко з Європейської солідарності.

“Поради для власників нерухомості залишаються незмінними — періодично моніторити стан відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо своїх прав на нерухомість. Якщо ж буде встановлено факт безпідставних змін у цих відомостях, то одним з варіантів захисту, як і раніше, буде оскарження їх до Мін’юсту”, – сказав у коментарі OpendatabotВіктор Дубовик, керівник Офісу протидії рейдерству.

Поділитися: Поделиться в Facebook