НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) повідомляє учасників ринку капіталу та емітентів про обов’язок подання фінансової звітності до 31 грудня 2021 року до Центру збору фінансової звітності. Мова йде про річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність за 2020 рік, а також проміжну фінансову звітність та проміжну консолідовану фінансову звітність за 2021 рік, складену на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) в єдиному електронному форматі iXBRL.

Регулятор звертає увагу, що подання проміжної (квартальної) звітності за 2021 рік в форматі iXBRL до Центру збору фінансової звітності можливе тільки після подання річної фінансової звітності за 2020 рік. Наразі до Центру збору фінансової звітності подано понад 1110 пакетів звітності.

 

«Ми розуміємо, що подання фінансової звітності за новим форматом може бути непростим завданням. Тому підготували покрокові інструкції і рекомендації щодо всіх етапів – реєстрації учасника, заповнення профілю, створення звіту, роботи з безкоштовним програмним забезпеченням. Їх можна знайти на сайті Системи фінансової звітності», – розповідає Юрій Шаповал, Член Комісії, що відповідає за цей напрям роботи регулятора.

 

Також хочемо наголосити, що подання звітності до Центру збору фінансової звітності є абсолютно безкоштовною процедурою, на відміну від процедур розкриття регульованої інформації через особу, яка проводить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників ринку капіталу та професійних учасників організованих товарних ринків.

У разі виникнення питань щодо процесу формування та подання файлу звітності на основі таксономії iXBRL МСФЗ 2020, можна звертатися:
• до служби технічної підтримки за електронною адресою support@frs.gov.ua або за номерами телефону +38044 498 38 15, +38044 498 38 16, +38044 586 43 94;
• до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за електронною адресою xbrl.registration@nssmc.gov.ua або за номером телефону +3044 280 16 05.

Поділитися: Поделиться в Facebook