Команда Flatly (проєкт ЛУН) проаналізувала ринок вторинної нерухомості (оренда та придбання) за трьома показниками – вартість житла, пропозиція та попит. Для порівняння були обрані показники жовтня 2021 року з травнем 2022 року. Дані не доступні по трьох регіонах – Донецькій та Луганській областях, Криму.

Вартість житла під оренду
Найбільше підскочили ціни у доларах за квадратний метр на оренду житла у західних областях України. Лідером росту стала Закарпатська область – +225% у порівнянні з довоєнним часом. Далі йдуть Чернівецька область із +156% та Івано-Франківська область із +128%. П’ятірку замикають Львівська область із +96% та Черкаська область із +88%.
Проте ціни зростали не тільки у західному та центральному регіонах України, а й на сході. У Запорізькій області цінник на оренду виріс на 41%, у Дніпропетровській – на 34%.

Пропозиції житла під оренду
А от кількість пропозицій житла під оренду значно знизилася у порівнянні із жовтнем 2021 року. На 90% менше оголошень у Херсонській області (але вони є попри тимчасову окупацію), у Миколаївській, Черкаській, Рівненській, Тернопільській областях пропозиція зменшилася на 83-86%, у Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській, Хмельницькій, Кіровоградській – від 72 до 79%. А ось у Чернігівській області побільшало пропозицій на 20%.

Попит на житло під оренду
Попит на житло на заході України помітно зріс. Найчастіше квартири шукають в Тернопільській області – приріст запитів складає 373% у порівнянні з 2021 роком. +316% зацікавленості у житлі у Закарпатській області, +280% – на Хмельниччині, +196% – на Черкащині.
Найсильніше попит на орендоване житло впав у Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Одеській областях – мінус 90-93%.
Вартість житла під придбання
Найбільше цінник у доларах за квадратний метр на вторинне житло підскочив у Сумській області +122%. У Львівській області приріст склав +64%, в Івано-Франківській +58%, у Київській +55%. Також ціни на понад 50% зросли у Запорізькій та Дніпропетровській областях. Лише у Харківській області ціни помітно впали – на мінус 33%.
Пропозиції житла під придбання
Всією Україною впав показник пропозиції вторинного житла. Найменше – у Дніпропетровській області – мінус 2%, Київській області – мінус 25% та Закарпатській області – мінус 26%. Найбільше зменшилась пропозиція у Кіровоградській області – мінус 92%, у Житомирській області – мінус 86%, у Миколаївській області – мінус 85%.

Попит на житло під придбання
Така сама ситуація і з попитом на придбання вторинного житла в Україні. Найбільше він впав на сході та півдні України: на мінус 100% на Херсонщині, на мінус 94% у Миколаївській області, на мінус 91% на Харківщині, на мінус 86% – в Одеській та Запорізькій областях.

Поділитися: Поделиться в Facebook