Програма єОселя запрацювала в житлових об’єктах на етапі будівництва.

Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

Наразі вже укладено угоду на суму 2,2 млн грн терміном на 20 років за відсотковою ставкою 3%. Перший внесок склав 28% вартості квартири (понад 863 тис. грн), а щомісячні виплати за кредитом орієнтовно складуть 14,7 тис. грн. Площа придбаної за програмою єОселя квартири становить 87,6 м², що розташована у 2-й черзі ЖК Family&Friends будівельної компанії GEOS (заплановане введення в експлуатацію житлового комплексу — I квартал 2024 року). Іпотечну угоду уклав партнер програми єОселя Глобус Банк.

Експерт зазначив, що акредитовані під єОселю об’єкти первинного ринку знаходяться в стані активного будівництва (стадія готовності від 40% до 80%) з обов’язковим дотриманням запланованих термінів завершення будівельних робіт.

За його даними, більшість потенційних позичальників (а це понад 60%) цікавлять одно- та двокімнатні квартири площею від 40 м² до 70 м² в новобудовах Києва, Львова, Івано-Франківська, Одеси, Луцька та низці інших українських міст.

За словами голови правління Укрфінжитло Євгена Мецгера, з 1 жовтня 2022 компанія видала понад 1390 іпотечних кредитів для придбання вже введеного в експлуатацію житла на суму майже 1,9 млрд грн іпотечних кредитів.

«Ощадбанк» почав видавати кредити за програмою «єОселя» на житла, які ще будують

«Ощадбанк» видав перший кредит за державною програмою «єОселя» на житло, яке перебуває у стані будівництва, повідомляє пресслужба банку.
Зазначається, що кредит був наданий для купівлі житла в житловому комплексі, який ще будують.
Тоді як раніше кредити видавали лише на готове житло.
У банку наголосили, що включення до програми житла у стані будівництва суттєво розширило пропозицію для учасників.
Раніше за програмою «єОселя» можна було придбати нерухомість лише на вторинному ринку або на первинному, якщо будинок вже введено в експлуатацію.

J.P. Morgan та Alvarez & Marsal виступлять консультантами для «Укрфінжитла»

Одна з найбільших фінансових груп США J.P. Morgan та Європейський підрозділ консалтингової компанії Alvarez & Marsal підписали меморандум про співпрацю з «Укрфінжитлом» на міжнародній конференції з відновлення України. Про це повідомляє пресслужба «Української фінансової житлової компанії».

Зазначається, що J.P. Morgan надаватиме рекомендації щодо залучення іноземних інвесторів шляхом випуску облігацій, забезпечених іпотечними угодами та/або здійснення сек’юритизації. Також планується консалтингова допомога щодо процедур і порядку регулювання випуску облігацій, забезпечених іпотекою, у країнах ЄС.

Натомість Alvarez & Marsal, згідно зі звітом пресслужби, окрім консультаційної допомоги надаватиме можливість залучення коштів від міжнародних фінорганізацій та іноземних інвесторів для потреб іпотечного кредитування в Україні. Компанія проаналізує структуру товариства та підбере оптимальні моделі фінансування.

Поділитися: Поделиться в Facebook