Обсяг будівництва житла в Україні в залежності від регіону за перший квартал 2021 року зріс на 10-20% в порівнянні з четвертим кварталом 2020 року, повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська.

“Ми проаналізували десятки об’єктів житла, які працюють з ФФБ. Зростання активності є у всіх регіонах, найбільш помітний – у Львівській області, де обсяг будівництва зріс більше ніж на 20%”, – сказала вона.

Дослідження FIMA базується на онлайн-опитуванні управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ), проведеного в першій декаді квітня.

За словами В. Волковської, незважаючи на побоювання, новорічні свята, адаптивний карантин і, нарешті, локдаун не зробили істотного негативного впливу на будівництво і продажу житла в країні.

Згідно з опитуванням, 40% респондентів повідомили про зростання обсягу будівельних робіт більш ніж 20%, 10% – про 20%-не зростання, 20% – про 10% -не. Лише 10% повідомили про зниження до 10%.

“Рівень продажів в цілому не змінився, хоча в деяких регіонах показав зростання на 10%”, – додала В. Волковська.

Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) створена в травні 2020 року в зв’язку зі вступом в силу закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення функцій державного управління ринків фінансових послуг”. Об’єднує 37 підприємств-управителів фондів ФФБ у Києві, Львові, Одесі, Дніпропетровську і Харкові.

Поділитися: Поделиться в Facebook