В понеділок 21 березня відбувся онлайн Круглий стіл «ВІДБУДУЄМО УКРАЇНУ!», в якому взяли участь 288 учасників, серед яких: представники Мінрегіону, Мінреінтеграції, Федерації роботодавців України, Американської торговельної палати в Україні, Торгово-промислової палати України, а також забудовники, виробники будматеріалів, профільні асоціації.

Круглий стіл, який було організовано за ініціативи Конфедерації Будівельників України (КБУ) проводився заради об‘єднання зусиль  влади та бізнесу для відбудови України та пошуку можливих варіантів допомоги всім постраждалим від російської агресії.

 

Зараз в Україні налічується 10 млн тимчасово переміщених осіб (ТПС):

4 млн виїхали на кордон, біля 6 млн ТПС – в межах України

 

Під час круглого столу учасники обговорювали план дій щодо відбудови країни після руйнувань, завданих РФ, ознайомились із пропозиціями та рішеннями Мінрегіону та кроками, запровадженими Мінрегіоном. Обговорили основні тези Державної цільової програми, яка активно розробляється командою Мінрегіону.

Військові дії спричинили багато проблем та викликів, проте дискусія була зосереджена на пошуку рішень. Зокрема, учасники обговорювали швидке будівництво модульних містечок, малоквартирних та малоповерхових будинків, зведення тимчасового житла. Особливу увагу зосередили на необхідності перегляду технічних завдань до будівництва,  обладнання укриттям та бомбосховищами житлових будинків.

Приділили увагу технологіям швидко-збірного будівництва та запропонували при житловому будівництві орієнтуватися на невеличкі міста, розташовані поряд з обласними центрами. Окрему увагу приділили питанням будівництву модульних житлових будинків до 2000 м2 з ремонтом, з урахуванням того, що для такого будівництва потрібно  орієнтовно 4-6 місяців.

Учасники круглого столу обговорювали і фінансові питання будівництва. Так, серед іншого, були висловлені пропозиції щодо «фінансових ін’єкцій» у вигляді довгострокових боргових паперів (облігацій), які могли би придбати міжнародні фінансові організації, міжнародні інвестори.

Також, було зауважено на тому, що сьогодні вкрай необхідна спрощена процедура закупівель будівельних матеріалів, виробів та конструкцій (продукція) та оперативне виділення земельних ділянок під будівництво.

Держава готова розглядати різні пропозиції та думки учасників ринку будівництва.
Найближчим часом очікуємо Державну цільову програму, а за наявності, готуємо і надаємо свої пропозиції.

Звертаємо увагу, що пропозиції потрібні! Особливо це стосується питання фінансування будівництва – воно і досі залишається відкритим.

ПРАЦЮЄМО! СЛАВА НАЦІЇ!

Поділитися: Поделиться в Facebook