Попит на квартири в Україні в цілому залишається стабільним, а із закінченням локдауна відзначається тенденція до зростання, повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська.

“Згідно з дослідженням FIMA, як і раніше більшість (76,9%) – покупці, які повідомляють про бажання поліпшити свої житлові умови. Частка інвесторів, які купують житло для здачі в оренду, становить близько 38,5%. Такі категорії як переселенці зі Сходу і Криму, безумовно, присутні, але не становлять значної кількості”, – сказала вона.

Згідно онлайн-опитуванням управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ), проведеного за підсумками роботи в першому півріччі 2021 року, 61,5% респондентів повідомили, що попит на житлову нерухомість істотно не змінився, 15,4% відзначили, що попит зменшився на 10-20 %. При цьому 15,4% респондентів відзначили, що попит зріс на 10-20%, а 7,7% – більше ніж на 20%.

“На початку 2021 року через тривалий карантинний період, падіння доходів ми відзначали просідання реального попиту. В квітні-травні 2021 року ситуація змінилася в кращу сторону, і кількість проданих квартир вийшла на докарантинний рівень. Зараз ринок нерухомості демонструє тенденцію повного відновлення до показників успішного 2019 року”, – повідомив директор ТОВ« ФК “Інтерсвіт” Юрій Зав’ялич (Львів).

Асоціація з управління фінансами та інвестиціям (FIMA) створена e травні 2020 року. Об’єднує 41 фінкомпанію-управителя фондів ФФБ в Києві, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Хмельницькому та Харкові.

Поділитися: Поделиться в Facebook