Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає призупинення виплат за кредитом для осіб, майно яких пошкоджене чи опинилося на окупованій території на строк не більше ніж півроку після завершення воєнного стану, повідомляє Судово-Юрилична газета.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт№7441-1 про списання кредитів особам, авто чи квартири яких знищені через війну, який серед іншого передбачає, що позичальники, майно яких пошкоджене через війну з РФ мають поновити виплату за кредитом не пізніше ніж через 180 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Законопроєктом визначено, що позичальники, нерухомість чи автівки, які придбані в кредит до 24 лютого та пошкоджені або опинилися на тимчасово окупованій території чи на території мають право на призупинення виплат за кредитом. Для призупинення виплат за кредитом позичальник чи його представник має надіслати кредитору власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису заяву.

Кредитор звільняє позичальника від сплати на наступний день після отримання заяви на строк до 90 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану або подання підтверджуючих документів. У разі неподання таких документів у визначений строк кредитор має право вимагати відновлення сплати за кредитом

Разом з тим, закон передбачає зобов’язання позичальника поновити виплати за кредитом з дня отримання ним відповідно до законодавства компенсації від держави за пошкоджене або знищене внаслідок збройної агресії Російської Федерації нерухоме майно, що було предметом забезпечення за таким договором, або відновлення такого майна за рахунок держави, але не пізніше ніж через 180 днів після дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні. При цьому відсотки за час з 24 лютого до дня настання обовязку з поновлення сплати за кредитом не нараховуються та погашаються за рахунок країни-окупанта.

Поділитися: Поделиться в Facebook