З 1 січня 2020 року складання фінансової звітності в форматі iXBRL здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення – або розробленого на замовлення компанії, або придбаного у стороннього розробника.

Частиною п’ятою статті 12-1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», встановлено коло суб’єктів господарювання, які зобов’язані складати і подавати фінансову звітність на основі таксономії у єдиному електронному форматі, визначеному Мінфіном (далі – формат XBRL).

Так, «Підприємства, зазначені у частині другій цієї статті, складають і подають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність органам державної влади та іншим користувачам на їх вимогу в порядку, визначеному цим Законом, на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку».

В свою чергу, пунктом 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ № 419 (далі – Постанова № 419), зокрема, визначено, що фінансову звітність за МСФЗ складають підприємства, які надають фінансові послуги.

Отже, абсолютно всі фінансові установи повинні складати і подавати фінансову звітність у форматі XBRL.

FIMA пропонує своїм учасникам ознайомитися з матеріалами семінару щодо роботи з Jevera по формуванню фінзвітності в форматі XBRL.

Суб’єкти звітування можуть використовувати безкоштовний програмний продукт iXBRL Report  Система створення iXBRL звітності, розроблений за підтримки проекту USAID/DAI «Трансформація фінансовго сектору» для створення фінансової звітності у форматі iXBRL, складеної з використанням Таксономії звітності UA XBRL МСФЗ.

Інструкцію з використання iXBRL Report читайте за цим  посиланням.

Також пропонуємо для ознайомлення:

Презентацію тренінгу «Складання фінансової звітності небанківських фінансових установ у форматі iXBRL» дивіться за цим  посиланням.

Відеопрезентацію тренінгу «Складання фінансової звітності небанківських фінансових установ у форматі iXBRL» дивіться за цим  посиланням.


19 листопада 2020 року відбудеться тренінг

«Складання фінансової звітності в форматі iXBRL для профучасників фондового ринку»

 

19 листопада о 14:00 відбудеться тренінг для профучасників фондового ринку на тему «Складання фінансової звітності в форматі iXBRL».

В рамках тренінгу будуть розкриті наступні питання:

Тема: Складання фінансової звітності в форматі iXBRL для профучасників фондового ринку.

  1. Вступ до XBRL репортингу та Таксономія UA МСФЗ XBRL 2019

XBRL репортинг та програмне забезпечення для XBRL репортингу

Основні відомості про Таксономію UA МСФЗ XBRL 2019 – розширення для підприємств (профучасників)

  • Унікальні українські лейбли в Таксономії UA МСФЗ XBRL 2019
  • Як читати Таксономію UA МСФЗ XBRL 2019
  • Типи полів та формати даних, що використовуються в Таксономії UA МСФЗ XBRL 2019
  • Формати введення даних
  • Застосування простих формул в Таксономії UA МСФЗ XBRL 2019 (Calculation)
  • Чому видно не весь перелік полів в презентації таксономії
  1. ПЗ для складання фінансової звітності

Особливості програмного забезпечення для складання фінансової звітності в форматі iXBRL

  • Специфікація ПЗ
  • Технічні вимоги для функціонування ПЗ
  • Основні функції ПЗ

Складання фінансової звітності в форматі iXBRL за допомогою ПЗ

  • Налаштування первинних форм
  • Налаштування періодів звітності
  • Налаштування форм та вмісту звітів
  • Зміна облікових даних
  • Особливості заповнення статей звітності: від’ємні та додатні статті, структура звіту
  • Генерація шаблонів CSV та JSON
  • Імпорт звітів з CSV та JSON
  • Генерація iXBRL звітів та їх імпорт в ПЗ

Основні помилки при складанні звітності

  1. ПЗ для валідації та як здійснювати валідацію звітів

Програмне забезпечення для валідації iXBRL звітів

  • Налаштування Arelle та валідація звітів
  • Налаштування Altova XML Spy та валідація звітів
  • Читання помилок, згенерованих Arelle та Altova XML Spy
  • Основні помилки валідації
  • Лайфхаки при валідації звітності

Сесія питань та відповідей

УВАГА!

Тренінг проходитиме в режимі відеоконференції. Кількість місць обмежено одною заявкою на одне підприємство!

Заявки на участь у заході та реєстраційні дані підприємств слід направляти на адресу електронної пошти: frs.xbrl@nssmc.gov.ua

У заявці на участь необхідно вказати назву підприємства, відповідальну особу, номер телефона відповідальної особи та електронну адресу, на яку буде надіслано запрошення.


У 2020 році більше 5000 українських підприємств почнуть звітувати в новому електронному форматі iXBRL

 

У вересні 2019 року Проект USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні» офіційно передав Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) програмний комплекс, необхідний для функціонування Системи фінансової звітності (СФЗ).

СФЗ виступатиме «єдиним вікном» для подання фінансової звітності підприємствами, що становлять суспільний інтерес згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Цей закон відносить до категорії підприємств, що становлять суспільний інтерес, близько 5000 українських компаній, які починаючи з 2020 року зобов’язані складати фінансову звітність та подавати її регуляторам в єдиному електронному форматі іXBRL.

XBRL є широко поширеним в світі міжнародним стандартом подання в електронному вигляді ділової інформації, зокрема фінансової звітності за МСФЗ. Стандарт XBRL забезпечує опрацювання великих обсягів якісних та кількісних показників і використовується багатьма фінансовими регуляторами в світі для якісного нагляду за фінансовими ринками.

Закупівля програмного комплексу для функціонування СФЗ здійснена Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні». Його вартість склала 524 759 доларів США.

Програмний комплекс створено компанією VIZOR Software (Ірландія), що спеціалізується на розробці та впровадженні програмного забезпечення для фінансових регуляторів та податкових органів. Програмне забезпечення VIZOR Software використовується в 31 юрисдикції по всьому світу, в тому числі Банком Англії та Австралійською комісією з пруденційного нагляду, Банком Албанії та Комісією з нагляду за фінансовим ринком Албанії.

СФЗ запущено в дослідну експлуатацію на базі Центру збору фінансової звітності. Операційне управління Центром здійснює НКЦПФР, а користуються системою всі фінансові регулятори – Національний банк України, Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, – а також Міністерство фінансів України та Державна служба статистики.

Довідково 

Інформація в форматі іXBRL базується на метаданих, викладених в таксономіях, і описаних взаємозв’язках між поняттями. В світі існує загальна таксономія фінансової звітності, яка публікується Радою з МСФЗ (International Accounting Standard Board). В Україні таксономія фінансової звітності – Таксономія UA XBRL МСФЗ – вперше була розроблена і оприлюднена у 2018 році Міністерством фінансів України. Вона враховує специфіку бізнесу та особливостей складання фінансової звітності в Україні і має два розширення – для банків та страхових компаній. Чинна версія таксономії опублікована на вебсайтах Мінфіну, НКЦПФР, НБУ та Нацкомфінпослуг. Також її можна завантажити безпосередньо на інформаційному вебсайті СФЗ (https://frs.gov.ua).

Поділитися: Поделиться в Facebook