Наразі в Україні створено:

  • ФОНД ВІДНОВЛЕННЯ ТА ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
  • ФОНД ВІДНОВЛЕННЯ МАЙНА ТА ЗРУЙНОВАНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ.

На даний час, розробляється Концепція внесення змін до будівельного/земельного законодавства в частині використання коштів цих фондів. Концепція стосується тих проектів, які будуть пов’язані з відновленням об’єктів, зруйнованих внаслідок агресії рф.

Основна ідея Концепції – спрощення деяких процедур.

Наприклад, у сфері Проектування та будівництва запропоновано скасувати необхідність проведення громадських слухань щодо містобудівної документації, скоротити строки розгляду та затвердження документації.

У сфері Фінансів запропоновано передбачити компенсацію витрат не лише на будівництво/реконструкцію об’єктів, а також на розробку проектної та землевпорядної документації.

Також, Концепція передбачає зміни у Земельне законодавство. Зокрема, отримання прав на землю без проведення аукціону, спрощення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок державної та комунальної форм власності.

Крім того, пропонується спрощення процедур викупу  та вилучення земельних ділянок для реалізації проектів з відновлення.

Очевидно, що Концепція безпосередньо стосується більше забудовників. Проте, зміни неодмінно вплинуть на діяльність управителів ФФБ. Сподіваємось, такий вплив буде лише позитивним.

На даний час, вказане є добіркою ідей, які згодом матеріалізуються у документ. Ми тримаємо руку на пульсі і чекаємо на появу цього документу. Зі свого боку, відреагуємо на такі ініціативи відповідно.

Дякуємо всім, хто зміг долучитись до спілкування в zoom! До зустрічі в наступну середу.

Все буде Україна!

Поділитися: Поделиться в Facebook