В Україні розробляють державну програму оренди житла з правом викупу, її може бути запущено через ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” (“Укрфінжитло”). Про це повідомило агентство “Інтерфакс-Україна”.

Формат rent to own досить популярний, зокрема, в європейських країнах. Їхній досвід зараз вивчають експерти Укрфінжитла.

Цей формат передбачає, що людина спочатку орендує вибране житло протягом обмеженого періоду часу разом зі сплатою орендних платежів, накопичує кошти на сплату першого внеску і потім угода перетворюється на звичайний кредит.

“Поки що не готові озвучувати деталі щодо ставок, термінів і учасників. Більше конкретики ви почуєте після всіх етапів обговорення з представниками уряду”, – повідомили у Укрфінжитлі.

Згідно із проєктом закону України “Про основні засади житлової політики” передбачено зокрема механізми соціального житла, соціального житла з правом викупу, службового житла.

Про законопроєкт щодо соціального орендного житла говорила й голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Передбачається, що ставка оплати буде нижчою за ринкову, а усі надходження орендних платежів спрямовуватимуть до револьверного фонду, з якого надалі будуватимуть нове житло.

Поділитися: Поделиться в Facebook