Рішення НКЦФР про роботу ринків капіталу у воєнний час.

 

03.03.22 НКЦПФР прийняла рішення для забезпечення роботи ринків капіталу у воєнний час. Так, Комісія зупинила процесуальні дії щодо підписання актів про правопорушення та розгляд справ про порушення вимог законодавства щодо:

  • захисту прав споживачів фінансових послуг;
  • ринків капіталу та організованих товарних ринків;
  • системи накопичувального пенсійного забезпечення;
  • вимог законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на час дії воєнного стану в Україні.

 


Верховна Рада України прийняла законопроекти №7121-1 і №7125 щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану.

03.03.22 ВРУ прийняла за основу та в цілому законопроекти №7121-1 і №7125 щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану.

Ключові моменти:

  • надання можливості подання звітів та інших документів через 90 днів після припинення чи скасування воєнного стану;
  • у період воєнного стану не здійснюватимуться будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання звітів чи документів звітного характеру;
  • звільняються від відповідальності платники у разі неможливості виконання своїх обов’язків;
  • податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються;
  • операції з добровільної передачі коштів, товарів, у тому числі підакцизних, надання послуг на користь ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, без попереднього або наступного відшкодування їх вартості, не вважаються операціями з реалізації для цілей оподаткування;
  • врахування у складі витрат у повному обсязі коштів та майна, що передається ЗСУ та іншим підрозділам;
  • сума відшкодування вартості пального, витраченого при наданні послуг з перевезення для забезпечення потреб ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, не включається до складу оподатковуваного доходу фізичних осіб, які надають такі послуги;
  • подовжується дія ліцензій на виробництво підакцизної продукції.


НКЦПФР
звернулась до всіх світових регуляторів ринку цінних паперів, ринків капіталу із закликом ввести санкції проти Росії через її агресію в нашій державі.

04.03.22 НКЦПФР звернулась до всіх світових регуляторів ринку цінних паперів, ринків капіталу, всіх фондових, товарних і енергетичних бірж, клірингових домів та трейдингових платформ із закликом ввести санкції проти Росії через її агресію в нашій державі.

«Ми просимо виключити можливість здійснювати біржову торгівлю та клірингове обслуговування компаніям з Росії, або афілійованих з Росією. Здійснюючи свою діяльність на зовнішніх біржових ринках, агресор отримує потужний фінансовий запас, щоб продовжувати війну в Україні», – написав в листі Руслан Магомедов, голова регулятора.

Ми закликаємо врятувати Україну, Європу та світ від російських окупантів та зберегти життя людей!»


НКЦПФР узагальнила рішення щодо порядку проведення операцій на ринках капіталу на період дії воєнного стану. 

08.03.22 НКЦПФР узагальнила та структурувала власні рішення щодо порядку проведення операцій на ринках капіталу на період дії воєнного стану.

Прийнято єдине узагальнене рішення, яким передбачено перелік операцій для кожного сегменту ринків капіталу під час війни.

Комісія уточнила та надала право на проведення наступних операцій учасникам ринку:

  • управителі ФФБ/ФОН отримали право придбати військові ОВДП за рахунок активів фондів, яким вони управляють,
  • всім інстиутційним інвесторам надано право вкладати частину активів у військові облігації,
  • внески роботодавців та учасників до НПФ мають бути розподілені по відповідних особових рахунках.


НКЦПФР  дозволила діяльність управителів ФФБ, які фінансують будівництво працюють у певних областях.

09.03.22 Відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків», у зв’язку з введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022р., з урахуванням рішення Комісії №144 від 08.03.2022р., з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України та сприяння стабільності ринків капіталу, НКЦПФР вирішила:

«1. Доповнити додаток №7 до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №144 від 08.03.2022р. новим пунктом такого змісту:

«3. Обмеження встановлені цим рішенням не застосовуються до діяльності управителів ФФБ, які мають договори із забудовниками, відповідно до яких забудовник  зобов’язується збудувати один або декілька об’єктів будівництва, що розташовані на території наступних областей:

1) Вінницька область;

2) Волинська область;

3) Закарпатська область;

4) Івано-франківська область;

5) Львівська область;

6) Тернопільська область;

7) Рівненська область;

8) Хмельницька область;

9) Чернівецька область.».


НКЦПФР продовжила дію сертифікатів учасників ринку капіталу.

13.03.22 НКЦПФР  встановила, що строк дії сертифікатів щодо провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, який завершується в період дії воєнного стану, вважається автоматично продовженим на період до 30 днів після завершення дії воєнного стану.


НКЦПФР відтермінувала Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками.

17.03.22 НКЦПФР відтермінувала набрання чинності змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками.

Набрання чинності нормативного акту відбудеться через 30 днів після завершення дії воєнного стану, а через 120 днів професійні учасники мають привести свою у відповідність до норм документу.

Верховна Рада України змінила правила фінансового моніторингу на період воєнного стану.


22.03.22 Верховна Рада України змінила правила фінансового моніторингу на період воєнного стану:

– Банк не вживає заходів для встановлення джерел походження коштів при їх внесенні клієнтом – фізичною особою у готівковій формі на його поточний рахунок у розмірі, який дорівнює чи перевищує 400 тис. грн., у разі якщо такий клієнт не надав на вимогу банку відповідні документи або відомості;

– У разі наявності підозри, що внесені клієнтом банку – фізичною особою готівкові кошти є активами, пов’язаними з тероризмом та його фінансуванням, розповсюдженням зброї масового знищення та його фінансуванням, банк зобов’язаний негайно, без попереднього повідомлення клієнта – фізичної особи, заморозити ці активи та негайно повідомити Службу безпеки України в установленому законодавством порядку.
– Банк зобов’язаний розморозити активи не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від СБУ в установленому законодавством порядку інформації про те, що підозра банку не підтвердилася.

– Банк після припинення чи скасування воєнного стану або стану
війни:

  • має право здійснювати видаткові операції за поточними рахунками клієнтів – фізичних осіб з коштами, внесеними ними у готівковій формі, після вжиття заходів для встановлення джерел походження таких коштів.
  • зобов’язаний протягом 30 днів після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни надати спеціально уповноваженому органу інформацію про заморожені активи.

Поділитися: Поделиться в Facebook