У середу 5 жовтня відбулася Zoom-консультація FIMA, на якій розглянули питання Рішення №1221, подачу звітних даних та іншіх відомостей до 18 жовтня 2022 р, а також впровадження Закону України № 2518 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».

І.      НКЦПФР СКАСУВАЛА своє Рішення №1139 щодо пруденційних нормативів і на його заміну 29.09.2022 прийняла інше – Рішення №1221.

У Рішенні №1221 розширено формулу розрахунку

ГК + ОВДП + ОЗДП + ФІ – ЗБ

__________________________________

ПК

де ГК – грошові кошти (кошти установи на поточних рахунках та депозити в банках) + ОВДП (внутрішні позики) ОЗДП (зовнішні позики) + ФІ – фінансові інструменти (іноземні цінні папери та інвестиційні сертифікати)
«МІНУС» ЗБ – зобов’язання, що включають загальну суму зобов’язань (довгострокових та поточних) у розумінні Закону Про бухоблік та стандартів бухгалтерського обліку, фінансової звітності

поділені на

ПК – мінімальний розмір початкового капіталу, встановлений законодавством для відповідного виду професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, що здійснюється установою;

! величина активів у вигляді фінансових інструментів (ФІ) не повинна перевищувати суму ГК, ОВДП та ОЗДП, що використовуються установою для розрахунку нормативу ліквідності активів;

! вартість цінних паперів одного іноземного емітента або одного відкритого спеціалізованого інвестиційного фонду грошового ринку може становити не більше 10% від загальної вартості фінансових інструментів;

Також, Рішенням 1221 ЗМІНЕНО КОЕФІЦІЄНТИ:

з 01 січня 2023 року – не менше 0,1;

з 01 березня 2023 року – не менше 0,3;

з 01 жовтня 2023 року – не менше 0,5.

ДЕТАЛЬНО – В САМОМУ РІШЕННІ 1221

До речі, відтепер, в оновленому застосунку Дія можна реалізувати  послугу купівлі військових облігацій.

Інвестиції в військові облігації – це фінансовий інструмент, який відповідає вимогам НКЦПФР, приносить дохід інвесторам, а головне – використовується для наповнення державного бюджету.

ІІ. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні» № 2463-ІХ внесені певні зміни щодо подання фінансовими установами звітів та відомостей.

НАГАДУЄМО: до 18 жовтня 2022 року профучасники ринків капіталу та їх об’єднання мають подати звітні дані та інші відомості, інформацію та документи, які станом на день набрання чинності Законом (станом на 17.08.2022) не були подані до НКЦПФР.

ІІІ. Щодо впровадження Закону України № 2518 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».

За підписом Першого віце-прем’єр-міністру України до державних органів влади направленоПЛАН організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для забезпечення реалізації  Закону України від 15 серпня 2022 р. № 2518-ІХ “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому”.

На виконання цього Плану НКЦПФР має здійснити певні заходи з виконання  положеньщодо:

  • відомості про майбутні об’єкти нерухомості, які продано та які продаються, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України
  • приведення програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у відповідність із цим Законом;
  • приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

На думку FIMA положення Закону Про гарантування речових прав потребують перегляду, змін та доповнень до Положення Про провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю №274. Працюємо.

Поділитися: Поделиться в Facebook