У середу, 14 вересня 2022 року, управителі ФФБ та ФОН – учасники зустрічі обговорили Рішення НКЦПФР №1139 щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках. Чимало запитань члени FIMA задали представникам Комісії та за підсумками обговорення, прийшли до висновку, що вимоги Рішення №1139 у сьогоднішній воєнний час, коли ринок переживає найскладніші часи, є  невиправданим і неприйнятним.

За підсумками обговорення Рішення НКЦПФР №1139, члени FIMA вирішили виробити спільну позицію та надати свої пропозиції до Комісії.

Крім того, під час zoom-спілкування, управителі розглянули положення підписаного Президентом, Закону України № 2518-ІХ «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», приділивши особливу увагу змінам до Закону Про фінансово-кредитні механізми та нові вимоги до управителів ФФБ та ФОН, звернувши увагу на тому, що:

Закон №2518-ІХ зобов’язує управителів розмістити на своїх веб-сайтах інформацію, визначену у статті 8.

Зокрема, це така інформація, як:

  • Ідентифікатор об’єкта;
  • Відомості про генпідрядника або підрядника;
  • Запланований квартал, рік прийняття в експлуатацію об’єкта;
  • Відомості про хід будівництва (щомісячні фотографії об’єкта, графік виконання робіт, стан його виконання);
  • тощо

Учасники обговорення звернули увагу на тому, що відповідно до положень Закону №2518-ІХ, інформація розміщується до укладення першого договору щодо відчуження майбутнього об’єкта та оновлюється протягом 10 робочих днів з дня настання відповідних змін.

За порушення вимог стосовно розкриття та оновлення інформації передбачено накладення штрафу в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом станом на 1 січня календарного року, в якому накладається штраф.

На сьогодні, розмір штрафу – 23 930 грн.

Одночасно з накладення штрафу виноситься припис про усунення порушень.

У випадку не виконання припису, накладається штраф у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом станом на 1 січня календарного року, в якому накладається штраф.

Отже, у випадку порушення вимог щодо розкриття інформації та не виконання вимог припису, загальний розмір штрафних санкцій становитиме 71 790 грн. (за даними цього року).

Крім того, Закон встановлює обов’язок продавця (управителя зокрема) під час першого відчуження надавати на вимогу покупця інформацію та документи (ст. 13):

  • Містобудівні умови та обмеження забудови;
  • Тех.умови до інженерного забезпечення об’єкта;
  • Проектна документація на будівництво;
  • Звіт про результати експертизи проектної документації на будівництво та ін.

За невиконання вимог вказаної статі встановлена юридична відповідальність.

Поділитися: Поделиться в Facebook