Сьогодні, 16 серпня 2023 року відбулось чергове засідання Ради Асоціації FIMA.

Члени Ради разом із співробітниками офісу Асоціації обговорили  окремі питання виконання вимог Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» (№2518). Особливу увагу було приділено формі договорів про участь у ФФБ та питанням забезпечення державної реєстрації обтяження речових прав на об’єкт інвестування на користь довірителя, який сплатив частково ціну закріпленого за ним об’єкта інвестування, забезпечення проведення державної реєстрації спеціального майнового права на об’єкт інвестування на ім’я довірителя, який повністю сплатив ціну закріпленого за ним об’єкта інвестування.

За підсумком обговорення Рада прийняла рішення звернутися до Кабінету Міністрів України із проханням розробити механізм (регламент) дій управителя щодо забезпечення державної реєстрації обтяження речових прав на об’єкт інвестування на користь довірителя, який сплатив частково ціну закріпленого за ним об’єкта інвестування, забезпечення проведення державної реєстрації спеціального майнового права на об’єкт інвестування на ім’я довірителя, який повністю сплатив ціну закріпленого за ним об’єкта інвестування через електронний кабінет користувача.

Нагадаємо, Постановою КМУ № 596 від 13.06.23 затверджено Порядок поширення дії Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» на об’єкти будівництва та їх складові частини, які після прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта стануть самостійними об’єктами нерухомого майна (квартира, гаражний бокс, інше житлове або нежитлове приміщення, машино-місце тощо), право на виконання будівельних робіт щодо яких набуто до набрання чинності зазначеним Законом.

Згідно п. 13 Порядку верифікація відомостей, визначених підпунктом 3 пункту 6 цього Порядку, здійснюється шляхом внесення до електронної системи таких відомостей:

управителями фондів фінансування будівництва — щодо укладених правочинів, які передбачають право на отримання об’єкта будівництва (його складових частин) у власність після прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.

Внесення таких відомостей здійснюється через електронний кабінет користувача електронної системи та засвідчується шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису.

Проте, станом на сьогодні, нажаль, жоден нормативно-правовий акт не містить механізму, який би чітко регламентував дії управителя щодо забезпечення проведення державної реєстрації, що передбачене вищевказаною нормою.

Поділитися: Поделиться в Facebook