За ініціативи Асоціації управителів FIMA та підтримки Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики 24 січня 2024 року відбувся круглий стіл “Вдосконалення фінансово-кредитних механізмів забезпечення будівництва житла з метою розвитку будівельної галузі та створення умов для відбудови України”.

Разом з народними депутатами, НКЦПФР, НБУ, представниками Мінвідновлення, Проекту USAID, “TAPAS”, Укрфінжитло, управителі ФФБ обговорили питання щодо запиту суспільства на надійність і прозорість фінансування житлового будівництва; пріоритети державної політики та державні програми сприяння відновленню пошкодженого чи зруйнованого житла.

Також, проаналізували міжнародний досвід, європейські практики і участь управителів ФФБ в фінансуванні будівництва житла, попит та захист інвесторів в сучасних умовах.

Не обійшли увагою статистику і фактори, які стримують будівництво сьогодні та вимоги до учасників процесу будівництва.

Приділили час і реформі електронного урядування, державній реєстрації прав власності на об’єкти незавершеного будівництва.

Проте, для управителів ФФБ, найважливішим на цьому круглому столі було обговорити з депутатам та представникам державних органів, які прямо або опосередковано регулюють питання фінансування будівництва, свої пропозиції стосовно вдосконалення законодавчої бази та планів на майбутнє.

Дякуємо за активну участь та конструктивний діалог всім учасникам. Детальніше про розглянуті питання та пропозиції, виступи та представлені презентації всіх  розкажемо у наступних публікаціях.

 

 

 

 

Поділитися: Поделиться в Facebook