За перший тиждень 2024 року майже 100 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою “єОселя”. А з початку дії програми в жовтні 2022 року кредити отримали 6411 родин на загальну суму майже 10 млрд грн.
Про це повідомляє Мінекономіки.
“Від початку дії програми єОселя кредити на придбання житла взяли вже 6 411 українських родин на майже 10 млрд грн. При цьому понад 1000 родин отримали кредити на умовах масової іпотеки, яка з серпня минулого року доступна всім українцям, що не мають власного житла або потребують покращення житлових умов. Такі кредити надаються під 7%. Загалом, на умовах масової іпотеки банки вже видали українцям кредитів на майже 2 млрд грн. За перший тиждень нового року за програмою “єОселя” було видано майже 100 кредитів”, – зазначила заступниця міністра Надія Бігун.
Минулого тижня українці отримали за програмою “єОселя” 88 кредитів на 134 млн грн, серед яких:
кредити під 3% отримали 55 військовослужбовців та силовиків, 8 педагогів, 9 медиків та 1 науковець;
кредити під 7% отримали 15 українців без власного житла.
Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (66 кредитів) та у забудовника (21). Також 1 українець взяв кредит на купівлю квартири, яка будується.

При цьому найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:
Київської області – 26;
міста Києва – 9;
Одеської та Сумської областей – по 6;
Хмельницької, Рівненської та Вінницької областей – по 5.
Скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови.
Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка становить 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.
Економічна правда

Поділитися: Поделиться в Facebook