В середу, 25 травня відбулось онлайн засідання Робочої групи з питань функціонування фінансової̈ системи, її реформування та розвитку при Національній Раді з відновлення України від наслідків війни з підготовки пропозицій до Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України, під час якої, гендиректор  FIMA В. Волковська висвітлила пропозиції Асоціації.

Так, Вікторія Волковська, навела про те, що велика  кількість зруйнованого житла потребує відбудови, добудови того, що на початок війни було у стані будівництва, будівництво нового. Проте, об’єктивне збільшення собівартості будівельних матеріалів, будівельної техніки та її комплектуючих, призводять до збільшення вартості будівництва. Враховуючи те, що зруйноване треба відновлювати, вже зараз існує нагальна потреба створити сприятливі для цього умови, а саме: зменшити вартість будівництва, а в наслідку –  зменшити кінцеву вартість квадратного метра житлових об’єктів.

Саме тому FIMA запропонувала розглянути наступне:

  • Внести зміни до податкового законодавства щодо зменшення ставок оподаткування для виробників будівельних матеріалів, будівельної техніки, копалин що видобуваються використовуються для виробництва будівельних матеріалів.
  • Запровадити дерегуляцію для мікро та малих підприємств шляхом зменшення навантаження на бізнес, зокрема ввести мораторій на перевірки, спростити вимоги до впровадження корпоративного управління, зменшити вимоги для започаткування нового бізнесу, розширити перелік послуг, які можуть надаватись професійними учасниками ринку капіталу
  • Спростити доступ інвестора до інвестицій шляхом розширення переліку фінансових інструментів.

На думку фахівців Асоціації, ці кроки допоможуть зменшити навантаження на бізнес та зменшити вартість відбудови і кінцеву вартість квадратного метра об’єктів будівництва.

Президент UCMA Сергій Москвін підтримав пропозиції FIMA. «Війна змінила наше ставлення до багатьох речей, зокрема і до будівництва. Такі інструменті як ФФБ та венчурне будівництво край актуальні, треба робити акцент саме на них», підкреслив експерт.

Зі свого боку член НКЦПФР Ярослав Шляхов визнав, що зараз деструктивно підсилювати вимоги до корпоративного управління учасників ринку капіталу. За його словами вимог регулятора може бути менше, проте на його думку захист інвесторів не має буди зменшений, а навпаки підсилений.

На думку генерального директора УАІБ Андрія Рибальченко пропозиції FIMA слід підтримати, а також додати наступні кроки для підсилення фінансового ринку:

  • Спростити процедуру емісії цінних паперів;
  • Стимулювати залучення інвестицій шляхом усунення, дискредитаційних норм щодо оподаткування дивідендів;
  • Відмінити рішення НКЦПФР, яке стримує роботу ринку капіталу.

«Через те, що ринок працює в ручному управлінні НКЦПФР, у замороженому стані знаходиться біля 500 млрд грн в КУА», підкреслив А.Рибальченко.

Його підтримав народний депутат, перший заступник Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк: «Я слабо розумію, чому на третій місяць війни фондовий ринок фактично заблокований. Кожна трансакція на ринку повинна узгоджуватися з Комісією в ручному режимі. Це було дуже спірне рішення НКЦПФР і в короткостроковій перспективі його треба відмінити».

Член НКЦПФР Максим Лібанов окреслив плани регулятора.

М.Лібанов наголосив, що в короткостроковій перспективі планується:

  • удосконалити державне регулювання на ринках капіталу. «Зараз наші можливості обмежені і ми бачимо, що треба перебудовувати роботу регулятора, як організаційно, так і нормативно. Крім того треба забезпечити стале фінансування»;
  • вирішити питання оподаткування, бо Податкових Кодекс відстає від операцій на ринку капіталу, а також убрати дискримінаційне оподаткування пасивних доходів;
  • розвивати нові фінансові інструменти;
  • працювати над подальшою синхронізацією законодавства про компанії, електронне голосування тощо.

«Саме це є в планах роботи НКЦПФР до кінця поточного року» – підкреслив М.Лібанов.

Завантажити (PDF, Невідомий)

 

Поділитися: Поделиться в Facebook