Сьогодні, 27 серпня Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) отримала статус об’єднання професійних учасників фондового ринку.

Таким чином усі члени FIMA, а це 25 компаній – управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ), виконали вимоги Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (закон про «Спліт») та Закону «Про цінні папери і фондовий ринок».

Нагадаємо, після того, як Закон про Спліт набув чинності, управителі ФФБ перейшли під регулювання та нагляд НКЦПФР й стали повноцінними учасниками фондового ринку. А це означає, що на них стала поширюватися норма Закону «Про цінні папери і фондовий ринок», яка передбачає, що професійна діяльність учасників фондового ринку, крім фондових бірж і депозитаріїв, здійснюється за умови членства хоча б в одному об’єднанні професійних учасників ринку цінних паперів та/або СРО.

Об’єднання професійних учасників фондового ринку, згідно Положення, затвердженого Рішенням НКЦПФР № 1925 від 27 грудня 2012 року, може об’єднувати професійних учасників, які здійснюють різні види професійної діяльності на фондовому ринку, і має бути зареєстрованим у порядку, встановленому Положенням, та створюється з метою захисту інтересів своїх членів.

Для довідки:

Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) створена у червні 2020 року для захисту професійних інтересів фінансових установ – управителів ФФБ та ФОН. Станом на 27 серпня 2020 року із 49 ліцензованих управителів ФФБ та ФОН до складу FIMA увійшли 25 фінансових установ, які управляють майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю.

 

Поділитися: Поделиться в Facebook