Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA), ознайомившись із Проєктом нових Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку, надала свої пропозиції Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Серед іншого, FIMA звернула увагу на те, що запровадження вимог, які на практиці практично не можливо виконати, може призвести до ще більшого зменшення інвестицій та перетікання капіталу в менш зарегульовані сегменти фінансового ринку. Тим більше, що Директива 2004/39/ЄЕС Ради Європейського Співтовариства, на яку спирається Проєкт Ліцензійних умов,  встановлює, здебільшого, загальні підходи до регулювання інвестиційних фірм. Проте,  управителі ФФБ за своєю специфікою та вразливими особливостями суттєво відрізняються від інвестиційних фірм.

Також у своєму  листі FIMA зазначила, що окремі вимоги, зазначені в Проекті Ліцензійних умов, фінансові компанії-управителі виконати не зможуть. І саме тому FIMA  звернулась до НКЦПФР з проханням надати уточнення до окремих положень Проєкту та надала свої пропозиції до окремих норм. Крім того, асоціація запропонувала Комісії розглянути можливість розробки окремого документу, яким будуть врегульовані ліцензійні умови для фінансових компаній-управителів.

Поділитися: Поделиться в Facebook