18 січня відбулася традиційна онлайн-зустріч по середам. Незважаючи на загальнонаціональні проблеми з електрикою, дякую всім хто знайшов можливість приєднатися до ZOOMу. Окрема велика подяка Директору департаменту аналізу фінансової звітності учасників ринку капіталу та пруденційного нагляду Олені Дубовій за роз’яснення проблемних питань. До речі вже наступної середи обговорення пруденційних вимог продовжиться за участю пані Олени.

Другий блок зустрічі був присвячений питанням  державного реестру прав (згідно Закону 2518). З урахуванням того, що положеннями Закону №2518 внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно», відповідно до яких у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проводиться державна реєстрація спеціального майнового права на об’єкт незавершеного будівництва, майбутній об’єкт нерухомості, обтяжень такого права у порядку, визначеному цим Законом (стаття 1), а забезпечення практичного застосування наведених норм потребує суттєвого доопрацювання програмних продуктів інформаційних систем та розроблення підзаконних нормативно-правових актів, а також, з урахуванням того, що Закон №2518 передбачає, що відомості, мають передаватися до Державного реєстру прав автоматично шляхом електронної інформаційної взаємодії цього реєстру з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДССБ), що потребує синхронної та одночасної роботи зазначених інформаційних систем,

FIMA запропонувала народним депутатам внести зміни до Закону №2518-ІХ, а саме:

пункт 4 статті 21 Прикінцеві та перехідні положення, доповнити новим абзацем наступного змісту:

«До початку дії Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, відповідно до вимог встановлених цим Законом,  державна реєстрація спеціального майнового права на об’єкт незавершеного будівництва, майбутній об’єкт нерухомості, обтяжень такого права відповідно до вимог встановлених цим Законом не здійснюється.

Протягом трьох місяців після початку функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, відповідно до вимог встановлених цим Законом замовник будівництва, девелопер будівництва, управитель фонду фінансування будівництва зобов’язані здійснити державну реєстрація спеціального майнового права на об’єкт незавершеного будівництва, майбутній об’єкт нерухомості, обтяжень такого права відповідно до вимог цього Закону».

Поділитися: Поделиться в Facebook