До Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» внесені зміни Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» № 2836-ІХ від 13.12.2022 р.

У відповідності до внесених змін проф.учасникам, що функціонують у формі ТОВ та ТДВ, «дозволено» відтермінувати створення органу, відповідального за здійснення нагляду, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, та 90 днів з дня його припинення або скасування, за умови покладення виконання функцій цього органу на загальні збори учасників.

Зміни набули чинності 03 січня 2023 р.

Отже, якщо проф.учасник не створив орган, відповідальний за здійснення нагляду, і, на даний час, не планує його створювати, необхідно скликати загальні збори учасників, на яких прийняти рішення про покладення виконання функцій такого органу на загальні збори учасників тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, та 90 днів з дня його припинення або скасування.

                Найпоширеніші питання  учасників Асоціації:

  1. Чи потрібно інформувати НКЦПФР про прийняття відповідного рішення загальними зборами учасників?

Пряма вимога Комісії з цього приводу відсутня. Проте, повідомити регулятора буде не зайвим, наприклад, листом в довільній формі і додати копію рішення ЗЗУ. При цьому, нагадуємо, що документообіг здійснюється виключно в електронній формі – скан з електронним цифровим підписом уповноваженої особи на електронну пошту Комісії: info@nssmc.gov.ua.

  1. Чи потрібно вносити зміни до установчих документів?

На даний час, така вимога відсутня. Проте, внести зміни до статутів, текст яких не містить інформації про орган, відповідальний за здійснення нагляду, доцільно. Адже, загальні збори виконуватимуть функції цього органу.

Якщо Комісія (теоретично) під час перевірки виявить відсутність такої інформації в установчих документах і вважатиме це  порушенням, то, суб’єкту перевірки буде надано строку для усунення відповідного порушення. Відтак, у проф.учасника буде період часу для внесення відповідних змін до статуту без  застосування щодо нього санкцій.

Поділитися: Поделиться в Facebook