FIMA взяла участь у черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва, яка відбулася 8 лютого у форматі онлайн.

Після вступної промови Антона Геращенка, заступника Міністра внутрішніх справ, співголови Міжвідомчої робочої групи, учасники розглянули та обговорили проект Постанови / Розпорядження КМУ «Про проведення інвентаризації об’єктів незавершеного житлового будівництва (довгобудів)».

Користуючись нагодою, FIMA зазначила, що запропонований проект зрозумілий та потрібний, особливо для початку роботи у цьому напрямку, і надала деякі свої пропозиції до документу.

Також учасники наради обговорили окремі питання добудови об’єктів незавершеного житлового будівництва АТ АКБ «Аркада» та узгодження сторонами проекту Меморандуму щодо вирішення соціального питання добудови цих об’єктів.

Нагадаємо, інвестори банку «Аркада» ініціювали підписання  Меморандуму щодо вирішення питання добудови об’єктів «Аркади» за участі МВД, Мінрегіонбуд, Київської міської державної адміністрації, ДТЕК, забудовника Stolitsa Group, управителя ФФБ «Гарант Капітал» та інших учасників процесу.

При тому, FIMA звернула увагу на те, що серед підписантів Меморандуму немає Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, хоча, навіть у повідомленні про нещодавно зареєстрований у Верховній Раді законопроект «Про Національну комісію з цінних паперів та бірж» (№4684 від 1 лютого 2021 року) зазначено, що це «…законопроект,  який нарешті забезпечить ЗАХИСТ українців ВІД ФІНАНСОВИХ ПІРАМІД та ШАХРАЙСТВА. Зокрема, передбачена проектом закону протидія фінансовим пірамідам, таким як ситуація з #B2BJewelry, банком «#Аркада» тощо; притягнення до відповідальності шахраїв; відшкодування постраждалим громадянам їх вкрадених коштів».

FIMA запропонувала учасникам Міжвідомчої робочої групи та учасникам процесу вирішення проблемних питань банку «Аркада» залучити до підписантів Меморандуму НКЦПФР, як регулятора управителя ФФБ, який є важливою фінансовою складовою усього цього процесу.

 

Поділитися: Поделиться в Facebook