Станом на жовтень 2023 року Львів обігнав Київ за цінами на житло на стадії будівництва. На третьому місці опинився Ужгород. Про це повідомила директорка з розвитку бізнесу найбільшого в Україні сайту з пошуку квартир ЛУН Олена Унаньян.

“Уперше за час, який ЛУН готує статистику, Львів посів перше місце з невеликим відривом: середня ціна лише на 2% вища, ніж у Києві”, – цитуєслова Унаньян на архітектурно-будівельному Business Forum “Відновлення України. Модернізація і трансформація” Інтерфакс-Україна.

За словами Унаньян, середня ціни на новобудови на стадії будівництва у Львові становила 48 1000 грн/кв. м, а в Києві – 47 000 грн/кв. м.

У жовтні до п’ятірки лідерів за вартістю споруджуваного житла увійшли також Ужгород (42 000 грн/кв. м), Дніпро (41 600 грн/кв. м) та Одеса (36 600 грн/кв. м).

Найактивнішим регіоном щодо будівництва житла залишаються Київ та область: 224 ЖК в області та 181 у Києві, що дає 27% пропозиції загалом в Україні.

До шістки найкращих також входять Львівська область із 240 ЖК, Одеська (134), Івано-Франківська (92), Хмельницька (89) і Тернопільська (80) області. Загалом ці шість областей забезпечують 70% пропозиції.

За даними Унаньян, після початку великої війни стартував продаж квартир у 242 житлових комплексах. Квартири в десяти із них уже встигли розпродати.

“30% усіх нових проєктів запустилися у Львові – 74 ЖК. Це вдвічі більше, ніж у Київській області, де запущено продаж 38 ЖК”, – зазначила експертка.

Згідно з даними опитування девелоперів у межах дослідження ЛУН, 24% угод за підсумками першого кварталу 2023 року було здійснено у Львівській області, 19% – у Києві та області, 52% дали інші правобережні області України.

“Водночас у Львові – у півтора раза менше, ніж у Києві, житлових комплексів у продажу”, – уточнила Унаньян.

Поділитися: Поделиться в Facebook