Після багатотисячних мітингів інвесторів “Аркади” протягом 2020 року будівельна компанія Stolitsa Group прийняла стратегічне рішення про допомогу інвесторам “Аркади” у добудові їхніх об’єктів.

За сприяння вищого керівництва держави 7 квітня 2021 року було урочисто підписано Меморандум щодо вирішення соціального питання добудови та передачі квартир інвесторам ЖК “Еврика”, “Патріотика” та “Патріотика на озерах”.

Даний документ підписало 12 сторін: Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство розвитку громад та територій України, Служба безпеки України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Київська міська державна адміністрація, модератор вирішення соціальної проблеми на базі Центру захисту киян Молчанова В.Б., ТОВ “STOLITSA GROUP”, ГО “Об’єднання інвесторів ЖК “Еврика”, “Патріотика” та “Патріотика на озерах”, народний депутат України Дмитро Ісаєнко, Фінансова компанія “Гарант Капітал” та Домобудівельна компанія “Фундамент”.

З вересня 2021 року за власні кошти компанії Stolitsa Group (в порядку попереднього авансування) було відновлено будівництво ЖК “Еврика” та ЖК “Патріотика”, а з грудня 2021 року – і ЖК “Патріотика на озерах” (нова назва ЖК “H2O”): https://stolitsagroup.com/ua/news/134/954/1024/

При цьому, за результатами проведеного аудиту виявлено дефіцит коштів на добудову об’єктів “Аркади” у розмірі 3 млрд 517 млн грн. Для його покриття Меморандумом було закладено наступний механізм добудови об’єктів Аркади – компанії Stolitsa Group надається право безперешкодної забудови 5 земельних ділянок житлового масиву Осокорки-Центральні в Києві площею 176 Га, а кошти від продажу 10% площ на даній території передаються на добудову об’єктів Аркади.

Як відомо, 21 грудня 2021 року Верховний Суд ухвалив остаточне рішення щодо продовження терміну оренди ділянки площею 91 га на території житлового масиву “Осокорки-Центральні” до 2035 року, а 22 грудня 2021 року аналогічне рішення було ухвалено щодо сусідньої ділянки площею 21 га.

Таким чином, станом на сьогодні вже є остаточні рішення, що не підлягають оскарженню, щодо права забудови 112 га зі 176 га, на яких відповідно до умов Меморандуму має здійснюватись будівництво нового ЖК “Н2О”. Наразі очікуються аналогічні рішення ще за трьома земельними ділянками загальною площею 64 Га.

Також, для збереження природної зони в Дарницькому районі вже досягнуто компромісного рішення щодо створення поряд із новим житловим комплексом найбільшого в Києві Національного парку збереження флори та фауни “Осокорки” площею понад 300 Га: https://parkosokorky.com.ua/

Дане рішення підтримано київською владою, екологічними організаціями, науковцями, місцевими мешканцями та киянами.

Для створення вказаного сучасного парку буде використано досвід “Екопарку Фельдман” в місті Харків (про що вже підписано відповідну домовленість) та найкращий світовий досвід.

Отже, Меморандум про добудову об’єктів Аркади виконується – усі будинки обов’язково буде добудовано, інвестори отримають своє житло, а місто не залишиться з десятками недобудов Аркади.

Поділитися: Поделиться в Facebook