Міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут ПАТ «Українська фінансова житлова компанія» (УФЖК), створеного для розробки і впровадження механізму доступної іпотеки. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

УФЖК буде пропонувати фінансові інструменти, що дають можливість громадянам брати іпотечні кредити в банках за посередництва держави під 7% річних строком на 20 років, говориться в повідомленні.

Очолив УФЖК Василь Шкурак, який раніше обіймав посаду заступника міністра фінансів. В. Шкурак, зокрема, був одним з розробників програми доступної іпотеки. Також він був відповідальним за реалізацію середньострокової стратегії управління державним боргом в Мінфіні.

Українська фінансова житлова компанія буде рефінансувати банки за рахунок державних і залучених коштів для подальшого іпотечного кредитування фізичних осіб.

Кредити громадянам видаватимуть під низькі відсотки (5-7% річних) як на придбання, так і на будівництво житла.

Нагадаємо, 17 листопада 2020 року Кабінет міністрів доручив Міністерству фінансів створити Українську фінансову житлову компанію для впровадження механізму забезпечення громадян доступним житлом.

 

Поділитися: Поделиться в Facebook