Міністерство юстиції України зареєструвало два нові документи, розроблені та затверджені НКЦПФР (Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку). Мова йде про Рішення щодо встановлення критеріїв для визнання особи кваліфікованим інвестором та Положення про проведення зондування на ринках капіталу.

Регулятор розробив обидва документи з метою впровадження норм Закону щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів. Вони набувають чинності 10 грудня 2021 року, тобто з моменту публікації в Офіційному Віснику України №94.

 

«Ці документи розкривають на нормативному рівні та пояснюють механізми роботи нових понять на ринках капіталу, що закладені в чинному законодавстві. Ми намагались розробити максимально зрозумілі механізми для учасників ринку, які так чи інакше сприятимуть зростанню рівня захисту прав інвесторів на українському ринку капіталу», – зауважив Максим Лібанов, Член НКЦПФР.

 

Так, Комісія встановила чіткі критерії для визнання особи кваліфікованим інвестором, а саме:
– критерії до іноземних фінансових установ для визнання їх кваліфікованими інвесторами;
– критерії для визнання правочинів щодо фінансових інструментів, які укладалися протягом останніх чотирьох кварталів, для визнання особи кваліфікованим інвестором;
– методику розрахунку власних коштів для цілей визнання особи кваліфікованим інвестором тощо.

Також Комісія розробила норми щодо проведення зондування на ринках капіталу, які передбачають:
– порядок отримання згоди на передачу інсайдерської інформації потенційному інвестору;
– обов’язки особи, стосовно якої проводиться зондування;
– порядок передачі інформації про зондування на ринках капіталу та ведення обліку документів;
– обсяг інформації, яка розкривається тощо.

 

Поділитися: Поделиться в Facebook