Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) представила дослідження 12 кодексів етики у фінансово-інвестиційній галузі, підготовлене консультантом Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та членом правління Асоціації інвестиційних  професіоналів CFA Society Ukraine Валентином Хохловим. Про це повідомляється на сайті Комісії.

Це дослідження сприятиме подальшому запровадженню етичних стандартів на українських фінансових ринках.  

«Довіра – це основа функціонування будь-якого фінансового ринку. Щоб користуватися фінансовими  послугами та робити інвестиції, люди мають бути впевнені у прозорості та ефективності ринку. Це  досягається не лише неухильним дотриманням закону, а й повсякденною етичною поведінкою фахівців  фінансових установ», – зазначила Юлія Вітка, заступниця керівника Проекту USAID «Трансформація  фінансового сектору». 

Як споживачі фінансових послуг, так і самі учасники ринку є зацікавленими в дотриманні етичних норм, адже  відсутність довіри негативно впливає на весь сектор. 

Автор дослідження Валентин Хохлов підкреслив: «Наявність кодексу етики та стандартів професійної  поведінки є неодмінною рисою кожної професії у фінансово-інвестиційній галузі. Міжнародний досвід, аналіз  якого був предметом дослідження, свідчить про те, що кожна професійна асоціація чи саморегульована  організація має ухвалити власний кодекс, щоб визначити для себе та для суспільства норми поведінки  професіоналів у відповідній галузі. Але кінцева мета таких документів полягає в узгодженні професійних  стандартів із суспільними потребами та формуванні довіри суспільства до професії». 

«Доброчесність, незалежність та об’єктивність, пріоритет інтересів клієнта та професіоналізм – це  ключові спільні положення кодексів етики, які застосовуються у провідних країнах світу. Наявність кодексу  етики з такими положеннями є майже обов’язковою умовою існування ефективної професійної асоціації чи  саморегульованої організації. Маємо сподівання, що підготовлений огляд провідних світових кодексів буде  взятий в роботу українськими професійними асоціаціями як база для розробки власних кодексів», – наголосив Максим Лібанов, член НКЦПФР. 

«Огляд кодексів етики у фінансово-інвестиційній галузі: аналіз особливостей та спільні риси» є доступним тут.

Поділитися: Поделиться в Facebook