Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів (ПАРД), Асоціація “Українські фондові торговці” (АУФТ), Українська асоціація інвестиційного бізнесу (УАІБ), Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) які, згідно чинного законодавства, мають статус саморегулівних організацій та об’єднань професійних учасників фондового ринку, звернулися до прем’єр міністра України Дениса Шмигаля з листом, у якому пропонують Уряду зробити публічною Концепцію розвитку фондового ринку в Україні.

Концепція розвитку фондового ринку на найближчі три роки була представлена 22 жовтня 2020 року на нараді з обговорення питання створення інфраструктури для розбудови фондового ринку в Україні, яка відбулася під головуванням Д. Шмигаля та за участі голови НКЦПФР Тимура Хромаєва, директора офісу економічного зростання USAID Фархада Гауссі, старшого банкіра ЕБРР Ірини Кравченко та представників Уряду.

Однак, представлена Концепція не обговорювалась й не погоджувалася з вітчизняним професійним та експертним середовищем, що, на думку фахівців, може спровокувати остаточне руйнування національного фондового ринку.

Таке ігнорування відкритої комунікації НКЦПФР з лідерами ринку, їх об’єднаннями та науковцями на протязі останніх шести років, на жаль, приводить до системної руйнації національних елементів інфраструктури фондового ринку та всебічного пригнічення діяльності на ринку національних фінансових інститутів регуляторними вимогами, які інколи перевищують вимоги, встановлені навіть для розвинутих ринків в країнах G7.

Професійні учасники ринку вважають, що продовження такої неадекватної вітчизняним умовам та національним інтересам регуляторної політики, скоріш за все, матиме наслідком подальшу «колонізацію» українського фондового ринку фінансовими інституціями іноземного походження.

«На нашу думку, сьогодні потрібні швидкі і рішучі дії органів державної влади спільно з професійними учасниками ринку, які забезпечать модернізацію вітчизняного ринку з урахуванням національних  інтересів», – підкреслюється у листі.

Саморегулівні організації фондового ринку понад 25 років співпрацюють з проектами міжнародної технічної допомоги, спрямованими на розвиток в Україні фондового ринку, а також мають безпосередні зв’язки із профільними професійними об’єднаннями як окремих країн ЄС, так і недержавними професійними об’єднаннями в рамках ЄС. Крім того, українські СРО фондового ринку у своїй діяльності спираються на широке коло  вітчизняних експертів, аналітиків та мають власні експертні висновки.

Професійні учасники ринку висловлюють свою готовність провести відповідну професійну експертизу Концепції розвитку фондового ринку та надати Уряду експертні висновки та пропозиції для забезпечення можливості прийняти більш виважені та ґрунтовні рішення, направлені на розвиток вітчизняної економіки.

Поділитися: Поделиться в Facebook