На період дії воєнного часу НКЦПФР заборонила громадянам рф та рб займати керівні посади та провадити іншу діяльність у профучасниках.

Так, своїм Рішенням № 911 від 19.07.2022 р. у період дії воєнного часу Комісія ЗАБОРОНИЛА:

мати серед учасників (акціонерів) та/або кінцевих бенефіціарних власників фізичних осіб, які є громадянами російської федерації або республіки білорусь, та/або юридичних осіб, зареєстрованих в цих державах;
громадянам російської федерації або республіки білорусь здійснювати повноваження одноосібного виконавчого органу (голови або члена колегіального виконавчого органу) чи повноваження голови або члена наглядової ради (або іншого органу, відповідального за здійснення нагляду);
громадянам рф або рб бути посадовою особою/працівником системи внутрішнього контролю/працівником, відповідальним за проведення фінмонуліцензіатом;
громадянам рф або рб ведення бух. обліку юридичної особи;
громадянам рф або рб здійснювати дії (операції), що пов’язані з безпосереднім провадженням професійної діяльності на ринку капіталу, та бути керівником відокремленого та/або спеціалізованого структурного підрозділу або керівником функціонального підрозділу, або заступником керівника юридичної особи, або керівником чи заступником керівника відокремленого та/або спеціалізованого структурного підрозділу, або заступником керівника функціонального підрозділу юридичною особи, або фахівцем.

Наступним своїм Рішенням № 912 від 19.07.2022 р. Комісія визначила, що порушення таких заборон тягне за собою тимчасове зупинення дії ліцензії.

Тобто, розширено перелік підстав для зупинення дії ліцензії, встановлений, раніше прийнятим Рішенням № 350 від 09.05.2022 р.

При цьому, такі обмеження не стосуються громадян зазначених держав, які проживають на території України на законних підставах.

Зауважимо, що Рішення № 350 передбачає можливість відновлення дії ліцензії у випадку усунення підстав, внаслідок яких дію ліцензії було зупинено.

Таким чином, якщо профучаснику вдасться виправити ситуацію з участю у своїй діяльності громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь, які не мають законних підстав для проживання на території України, і привести діяльність у відповідність з вимогами чинного законодавства України, у профучасника є шанс на відновлення дії ліцензії та подальшої роботи.

Поділитися: Поделиться в Facebook