Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проєкт рішення «Про затвердження Порядку передачі фонду фінансування будівництва (ФФБ) або фонду операцій з нерухомістю (ФОН) в управління іншій фінансовій установі за рішенням суду». Про це йдеться на сайті НКЦПФР.

Як зазначається у Пояснювальній записці до документу, проєкт рішення розроблено у зв’язку з прийняттям Закону від 12 вересня 2019 року № 79-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».

Відповідно до частини першої статей 23 та 34 цього Закону, Порядок передачі фонду фінансування будівництва або фонду операцій з нерухомістю в управління іншій фінансовій установі за рішенням суду було затверджено постановою Кабінету Міністрів від 11 травня 2011 року № 490.

Наразі ж підпунктом 3 пункту 11 розділу І Закону № 79 внесено зміни до статей 23 та 34 Закону, зокрема слова «Кабінет Міністрів України» замінено словами «Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку».

Тобто повноваження щодо визначення порядку передачі ФФБ або ФОН в управління іншій фінансовій установі за рішенням суду надано НКЦПФР.

Самим проєктом передбачено затвердження Порядку передачі фонду фінансування будівництва або фонду операцій з нерухомістю в управління іншій фінансовій установі за рішенням суду, яким визначається механізм передачі ФФБ або ФОН від одного управителя в управління іншому управителю, що відповідає вимогам Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» та нормативно-правових актів НКЦПФР, за відповідним рішенням суду, яке набрало законної сили і прийнято за зверненням довірителів відповідного ФФБ або власників сертифікатів відповідного ФОН, або НКЦПФР у зв’язку з порушенням управителем ФФБ або управителем ФОН законодавства про фінансові послуги.

Нагадаємо, FIMA приймала активну участь в опрацюванні даного проєкту, й приємно відзначити, що надані нами пропозиції Комісією у документі враховані.

Однак, звертаємо увагу, що опублікований НКЦПФР документ є поки що проєктом. Тому, якщо у членів FIMA є пропозиції до нього, просимо надсилати їх на електронну пошту info@fima.org.ua.

Поділитися: Поделиться в Facebook