Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку виступає за функціонування виключно державного пенсійного фонду на першому етапі роботи оновленої пенсійної системи. Про це йдеться у повідомленні комісії.

“Комісія підтримує запропоновану схему, за якою обов’язкові внески сплачуватимуть на користь людей роботодавці – шляхом зниження єдиного соціального внеску без зростання податкового навантаження на бізнес. А громадяни вже сплачуватимуть внески на добровільній основі. При цьому держава додатково сплачуватиме стимулюючі внески – у розмірі сплачених людьми. Ця модель справді революційна і щедра з боку держави, і, що важливо, не буде тиску на громадян до сплати накопичувальних внесків власним коштом”, – повідомив Юрій Бойко, член НКЦПФР, за підсумками засідання робочої групи з питань запровадження обов’язкового. накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення.

Таке обговорення проходило спільно з Міністерством фінансів, Міністерством соціальної політики та іншими органами та відомствами. Водночас НКЦПФР виступає за функціонування виключно державного пенсійного фонду на першому етапі роботи оновленої пенсійної системи. Це дозволить переконатися у ефективності роботи та підготувати всю необхідну нормативну базу. Вже за рік-два до роботи можуть бути допущені приватні фонди. Планується, що за результатами засідання учасники розроблять рекомендації Кабінету Міністрів щодо запровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення. НКЦПФР хоче розширити перелік ефективних фінансових інструментів для формування якісного портфеля пенсійних інвестицій.

Поділитися: Поделиться в Facebook