Головними цілями FIMA були і залишились у 2021 році – комунікації між ринком та регулятором, спільне опрацювання законодавчих ініціатив і нормативно- правових актів. Основні напрямки діяльності – законодавчі ініціативи, ініціювання змін у нормативно – правовому регулюванні ринку фінансових послуг, представництво професійних інтересів своїх членів, консультативна, методична та інформаційна підтримка, навчання.

Ми прагнемо досягти простих речей – полегшення умов ведення бізнесу, створення умов для розвитку, інформування про зміни та вимоги регулятора, розуміння учасників ринку, що слід робити. за останній час з’явилось чимало таких інновацій – тому ми робимо все це, докладаємо максимальних зусиль заради тих, кого об’єднуємо і чиї інтереси представляємо.

І, напевно, найголовніше – ми хочемо, щоб наші управителі працювали, а будинки, які вони фінансують, дарували радість своїм мешканцям.

Всі разом ми активно працювали з законопроєктами, опрацьовували їх, готували та надавали свої пропозиції та застереження. Влітку сталася приємна подія – ми отримали статус Саморегулівної організації. І знову пірнули в законопроєкти. Протягом 2021 року, працюючи з 7 законопроєктами, ми занурювалися не тільки в їхні положення, але й в законодавство інших країн, шукаючи цікаві, результативні приклади, підходи, а інколи і пояснення. Безумовно, самою непростою була робота із законопроєктом 5865, який передбачає надання нових повноважень нашому сьогоднішньому регулятору – НКЦПФР, найбільш бурхливі обговорення і найскладніші дебати, проте, цей процес ще триває і, сподіваємось, у наступному році цей законопроєкт буде прийнятий з урахуванням і напрацьованих пропозицій, і знайдених компромісів.

Також триває і робота з найважливішим для нашого ринку законопроєктом «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння захисту прав кредиторів об’єктів житлового будівництва», розробленим Міністерством розвитку громад та територій України. Ми сподіваємось, що, почавши у цьому році, ми зможемо продовжити роботу з ним у наступному році.

Протягом 2021 року FIMA приймала активну участь у роботі над нормативно-правовими актами НКЦПФР, які безпосередньо пов’язані з діяльністю фінансових компаній – управителів ФФБ.

За цей період було опрацьовано 6 проєктів НПА. За участю наших членів – управителів було підготовлено, надано та обговорено пропозиції до:

– проєкту рішення НКЦПФР «Про схвалення проєкту рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Розмірів плати за реєстраційні дії щодо учасників ринків капіталу та інших осіб» (остаточно не затверджено);

– проєктів рішень НКЦПФР «Про схвалення проєкту рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Стандарту №1 «Корпоративне управління в професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків. Основні поняття та терміни»» та «Про схвалення проєкту рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Стандарту №4 «Корпоративне управління в професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків. Організація та функціонування системи внутрішнього контролю в професійних учасниках, які не належать до підприємств, що становлять суспільний інтерес та до системно важливих професійних учасників» (поки що остаточно не затверджено).

Для нас важливо і дуже приємно, що наші пропозиції були враховані Комісією під час роботи над:

– проєктом рішення НКЦПФР «Про внесення Змін до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09 липня 2020 року № 346»;

– проєктом рішення НКЦПФР «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю»;

– проєктом рішення НКЦПФР «Про затвердження Змін до Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками» (чекаємо остаточного затвердження);

– Положення про провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю (остаточно не затверджено).

І, як завжди, навіть в умовах карантинних обмежень та з урахуванням того, що далеко не всі наші члени працюють у Києві, ми запровадили дистанційну комунікацію і продовжили свою роботу за напрямом «Консультативна, методична та інформаційна підтримка». У цьому році ми підготували та провели консультації з питань:

  1. «Управителям ФФБ. Поради на 2021 рік»
  2. «Про складання аудиторського висновку та строків його оприлюднення»
  3. «Питання, пов’язані з набранням чинності нових ліцензійних умов»
  4. «Особливості фінансових груп та зміни керівника»
  5. «Питання, пов’язані із Положенням про впровадження професійної діяльності на ринках капіталу»
  6. «Питання ведення фінансового моніторингу»
  7. «Положення законопроєкту №5865»
  8. «Питання атестації та сертифікації фахівців»

 

Окрім того, Асоціація:

  1. Взяла участь у 5 засіданнях Міжвідомчої робочої групи з питань добудови незавершеного будівництва;
  2. Звернулася до Кабінету Міністрів України із пропозицією переглянути строки подання фінустановами фінансової звітності;
  3. Звернулася до органів влади з окремими питаннями щодо подання фінзвітності за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ);
  4. Взяла участь у круглому столі «Впровадження ескроу-рахунків та проєктного фінансування житлового будівництва»;
  5. Взяла активну участь в опрацюванні та обговоренні законопроєкту «Про фінансові послуги та фінансові компанії»;
  6. Разом з колегами Асоціаціями фондового ринку звернулася до Мінфіну та Кабінету Міністрів з листом щодо виконання положень закону Про бухгалтерський облік;
  7. Надала до НКЦПФР свої пропозиції стосовно розмірів плати за реєстраційні дії, видачу ліцензій та сертифікатів;
  8. Брала участь в обговоренні законопроєкту 5600 (зміни до Податкового Кодексу).

Рік видався бурхливим і, напевно, в такому шаленому темпі ми не все зі зробленого пригадали. Проте ми відчуваємо, що наша праця для тих, кого об’єднує FIMA — наших управителів, цінується і отримує підтримку. Ми відчуваємо, що рік для всіх нас був складним і насиченим різними подіями, але ми і далі зробимо все що зможемо і все від нас залежне, щоб вимоги були зрозумілими, побажання адекватними, а робота на ринку – в задоволення.

І перший пункт у планах на наступний рік: ПРАЦЮЄМО!

Поділитися: Поделиться в Facebook