Представники FIMA взяли участь у робочій групі щодо ПДВ та ПДФО з продажу нерухомого майна, яка була організована Головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим за участю розробників законопроекту – Міністерства фінансів, народних депутатів,  представників Міністерства розвитку громад та територій, бізнес-асоціацій та експертів ринку нерухомості.

Учасники робочої групи обговорювали питання щодо сплати  ПДВ на перше постачання  житла та ПДФО з  третього продажу об’єктів нерухомості, запропонованих у законопроекті № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Серед багатьох різних питань учасників обговорення цікавило, що, згідно проекту закону, планується робити, якщо квартира продана в розстрочку на 3-5 років, чому при розрахунках автори документу відштовхуються від кількості квартир, а не від суми продажів за рік та що робити людям, у яких підписані договори з ФФБ і є розтермінування виплат на 5-7 років.

Також присутнім було цікаво, чи проводили автори законопроекту розрахунки того, наскільки скоротиться ринок нерухомості після прийняття проекту і якщо скоротиться, то наскільки. Адже, згідно статистики, якщо у 2019 році було введено 11 млн кв м житла, то в минулому, у зв’язку з пандемією COVID-19, цей об’єм і так обвалилося вдвічі.

Обговорення положень законопроекту 5600, прийнятого Верховною Радою у першому читанні триває. Асоціація FIMA готує свої пропозиції для подання у Комітет.

 

Поділитися: Поделиться в Facebook