НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) схвалила проєкт змін до Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу.

Проєкт розроблений з метою приведення нормативно-правового акту у відповідність до вимог:

  • Закону України «Про адміністративну процедуру»,
  • Закону України «Про акціонерні товариства»,
  • Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії».

Ключові нововведення та зміни в документі пов’язані з виконанням норм Закону України «Про адміністративну процедуру». Зокрема, пропонується норма, що у разі подання неповного переліку документів або подання з порушенням вимог, визначених у даному документі, Комісія інформує заявника про залишення заяви про видачу ліцензії, заяви про анулювання ліцензії – без руху протягом трьох робочих днів з дня отримання пакету документів та вказує на недоліки.

Строк для усунення недоліків не може бути меншим п’яти робочих днів. А за клопотанням заявника Комісія може продовжити строк усунення виявлених недоліків.

Так, у разі усунення недоліків у встановлений строк, заява про видачу ліцензії, заява про анулювання ліцензії вважається поданою в день її первинного подання. А строк розгляду документів продовжується на строк залишення заяви про видачу ліцензії, заяви про анулювання ліцензії без руху.

Також документом передбачено можливість Комісії зупинення розгляду заяви про анулювання ліцензії у випадках, передбачених даним документом. При цьому, строк розгляду продовжується з дня, коли обставини, що спричинили зупинення розгляду заяви перестали існувати.

Даний проєкт був обговорений з представниками ринку, які були залучені до роботи над документом. З проєктом змін можна ознайомитись на офіційному вебсайті Комісії за посиланням.

Поділитися: Поделиться в Facebook