У Національному банку відбувся пресбрифінг щодо підписання меморандуму щодо вирішення питань добудови та передачі квартир інвесторам ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах».

Як повідомив голова КМДА Віталій Кличко, згідно меморандуму, добудовувати житлові комплекси буде ТОВ «Столиця Груп». Фінансуватися добудова буде за рахунок надходжень дебіторських заборгованостей ФФБ групи компаній «Аркада», тих коштів, що є на рахунку «Аркади», а також продажу нереалізованих квартир та нежитлових приміщень у комплексах. Також участь у фінансуванні візьмуть інвестори, які купували нерухомість в розстрочку і ще не встигли виплатити повну вартість житла. Крім того, фінансування відбуватиметься за кошти, що вдасться залучити з державного бюджету, в тому числі, за рахунок кредитів під державні гарантії.

Контролюватиме виконання цього меморандуму, за словами В. Кличка, Дирекція з питань добудови ЖК, що вже створена.

«Ми розробили і пропонуємо реальний алгоритм добудови об’єктів «Аркади». У меморандумі, який підписали усі присутні сторони, викладена дорожня карта. Це план реалізації, який дозволить людям нарешті отримати своє житло», – відмітив голова КМДА.

Він також нагадав, що керівництво банку «Аркада» ошукало інвесторів та місто, тому що не виконало свої зобов’язання щодо добудови об’єктів. Забудовник зібрав понад 13 млрд грн, але люди житло не отримали.

У свою чергу, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут повідомила, що на сьогодні є два рішення суду, якими  управителя ФФБ «Аркади» зобов’язали передати усі документи та справи новому управителю ФФБ. За її словами, це вкрай важливо, тому що після повної передачі усіх документів новий управитель матиме повні права та обов’язки й зможе завершувати ті зобов’язання, які на нього поклали держава і суд.

Станом на сьогодні, за даними ФГВФО, більше ніж 90% усіх справ передано новому управителю. У лютому НКЦПФР затвердила порядок їх передачі. Наразі залишилось передати ще 10% – це 500 справ.

«Тому я сподіваюся, що протягом місяця цей процес буде завершено», – відмітила С. Рекрут.

Вона також повідомила, що залишився великий кредитний портфель позичальників банку «Аркада», які брали кредити під будівництво житлових об’єктів. І так вийшло, що і будівництво не збудоване, і кредити треба повертати. Для цього ФГВФО розробив програму реструктуризації  цих кредитів. Це дозволить зменшити фінансове навантаження та дати певний період для того, щоб ця нерухомість була добудована.

«Станом на зараз 60% портфелів фізичних осіб реструктуризовано. І залишилося 40%», – повідомила С. Рекрут.

Голова НБУ Кирило Шевченко, в свою чергу, зауважив, що кейс «Аркади» значно ширший, ніж проблеми окремого невеликого банку. Це чергове нагадування про законодавчу неврегульованість будівництва в нашій країні. Саме тому Національний банк разом з урядом, народними депутатами, правоохоронними органами, експертами та з залученням громадських організацій розробляє цілу низку законопроектів на продовження підписання меморандуму.

Нагадаємо, FIMA бере активну участь в робочих групах по «Аркаді», свого часу пропонувала алгоритми дій з вирішення проблемних питань банку «Аркада». Більшість із пропозицій Асоціації була сприйнята та реалізована.

Ми дійсно вважаємо, що підписання меморандуму – єдине вірне рішення цієї проблеми. Тепер дуже важливо, щоб усі підписанти документу сприяли вирішенню добудови вищезгаданих проблемних об’єктів.

 

 

Поділитися: Поделиться в Facebook