Вартість квадратного метра житла в новобудовах в Україні в січні-червні 2021 року зросла на 10-20%, в залежності від ступеня готовності об’єкта і регіону, повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська.

“Ми проаналізували десятки об’єктів житла по всій Україні, які працюють з фондами фінансування будівництва. Переважна більшість вказує на зростання вартості квадратного метра. При цьому ми маємо ситуацію, коли собівартість житла зростає швидше, ніж ціна”, – сказала вона.

Відповідно до проведеного FIMA опитування, про зростання вартості квадратного метра на 10-20% повідомили 76,9% респондентів, про зростання більше ніж на 20% – 7,7%. Тільки 15,4% опитаних відзначили, що вартість житла істотно не змінилася.

Крім того лише 10% респондентів повідомили про зниження обсягів будівельних робіт, тоді як 40% повідомили про їхнє зростанні більше ніж на 20%, 10% – про зростання на 20% і 20% – на 10%.

Дослідження FIMA базується на онлайн-опитуванні керівників фондів фінансування будівництва (ФФБ), проведеного за підсумками роботи в першому півріччі 2021 року.

Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) створена в травні 2020 року в зв’язку із вступом в силу закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення функцій державного управління ринків фінансових послуг”. Об’єднує 41 фінкомпанію-управителя фондів ФФБ в Києві, Львові, Одесі, Дніпропетровську і Харкові.

Поділитися: Поделиться в Facebook