Умовно стабільний курс гривні в січні-червні 2021 роки не зупинив зростання собівартості будівництва, повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська за результатами дослідження FIMA.

“Стабілізація курсу національної валюти не змогла зупинити інфляційні процеси, в тому числі в будівництві. Однак наші респонденти відзначають, в тому числі, психологічний ефект – в умовах стабільного курсу попит на житло зростає”, – повідомила вона.

При цьому 76,9% опитаних зазначили, що вплив інфляції на собівартість будівництва виявився сильнішим, ніж стабільний курс національної валюти. 7,7% вказали, що подорожчання будівельних матеріалів стало причиною збільшення собівартості і відповідно вартості квадратного метра.

Дослідження FIMA базується на онлайн-опитуванні керівників фондів фінансування будівництва (ФФБ), проведеного за підсумками роботи в першому півріччі 2021 року.

Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) створена в травні 2020 року в зв’язку з вступом в силу закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення функцій державного управління ринків фінансових послуг”. Об’єднує 41 фінкомпанію-управителя фондів ФФБ в Києві, Львові, Одесі, Дніпропетровську і Харкові.

Поділитися: Поделиться в Facebook