НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) звертає увагу підприємств, які становлять суспільний інтерес, та професійних учасників ринку на аспекти подання даних про суб’єкта аудиторської діяльності.

Так, до підписання договору про аудит фінансової звітності підприємство, що становить суспільний інтерес, інформує Комісію про обраного аудитора за формою, затвердженою регулятором, і тільки в електронній формі. Паперова форма повідомлення не подається.

В примітках до повідомлення слід вказувати звітний рік, за який буде проведений обов’язковий аудит фінансової звітності підприємства, що становить суспільний інтерес. У разі заміни аудитора, компанії подають зміни у повідомленні.

Зазначимо, що послуги з обов’язкового аудиту фінансової звітності підприємствам, що становлять суспільний інтерес, можуть надавати тільки суб’єкти аудиторської діяльності, що включені до розділу 4 Реєстру аудиторів відповідно до статті 21 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Нагадаємо, що такі повідомлення про компанію, яка надаватиме послуги з аудиту фінансової звітності, направляють до Комісії лише ті підприємства, які відповідно до законодавства подають до Комісії фінансову звітність у складі регульованої інформації – тобто професійні учасники ринку капіталу, які є фінансовими установами, та ліцензування яких здійснює Комісія, а також емітенти цінних паперів, якщо вони відносяться до категорії підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Поділитися: Поделиться в Facebook