В середу 31 січня відбувся щотижневий зум FIMA. Цього разу ми розглядали питання про те, що робити з довірителями, якщо вони громадяни росії чи Білорусі та питання чи може керівник компанії, будучі на фронті, виконувати свої обов’язки.

Директор департаменту фінансового моніторингу та проведення інспекцій НКЦПФР Олег Місюра любʼязно погодився долучитися до зуму та розповів бачення Комісії з цих питань.

За його словами, стосовно довірителів, які є громадянами рф чи Білорусі, то для всіх професійних учасників ринку НКЦПФР прийняла рішення №1053 від 04.08.22 року. «Остаточна редакція цього рішення каже, що в період дії воєнного стану професійним учасникам ринку цінних паперів заборонено встановлення ділових відносин та/або вчинення правочинів з особами, які пов’язані з державою агресором рф або Республікою Білорусь. Це також стосується здійснення операцій щодо активів таких осіб», – прокоментував О.Місюра.

Він наголосив, що рішення стосується осіб, які є громадянами рф або рб, крім тих, хто проживає на території України на законних підставах. Також це може бути підставою для того щоб не може бути закритий і припинений ФФБ.

Стосовно питання мобілізації керівника компанії, пан Місюра зазначив що у всіх ліцензійних умовах, до всіх учасників, є норма, яка передбачає що у разі тимчасової відсутності керівника-ліцензіата уповноважений орган ліцензіата не пізніше наступного дня, після дати встановлення факту тимчасової відсутності керівника, має призначити особу, що буде виконувати його обов’язки.

«Ми зверталися до Міністерства оборони України з приводу суміщення посад і у них є нормативний документ, який теж каже, що військовослужбовець не може суміщати свою службу з роботою.

Тобто НКЦПФР вважає, що тимчасове виконання обов’язків розповсюджується на ситуації, коли керівник не може з об’єктивних причин виконувати свої посадові обов’язки. За ним залишається посада, він не звільняється, але не зберігається заробітна плата», – розповів О.Місюра.

Також в цю середу представники Асоціації детально розповіли про круглий стіл в Комітеті фінансів, що відбувся 24 лютого. Про цілі які досягли і які подальші кроки плануються.

ДЕТАЛЬНИЙ ЗВІТ

Дякуємо за участь!

Поділитися: Поделиться в Facebook