Дякую організаторам XХ Міжнародного фінансового форуму, що відбувся 10-11 вересня 2020 р. у м. Одеса, які запропонували усім учасникам фінансового ринку зустрітися і обговорити нагальні питання.

Оскільки питань сьогодні на ринку чимало (зміна регулятора, зміни в підходах регулювання та нагляду, карантинні обмеження й наростаюча фінансова криза), то таке об’єднання, взаємна підтримка ринку і регуляторів, а головне збереження інституційної пам’яті, важливі як ніколи.

Мені, як представнику професійних інтересів фінансових компаній – управителів ФФБ, сьогодні дуже важливо донести до нового регулятора особливості управителів ФФБ, специфіку їх профільного закону про фінансово-кредитні механізми, який в 2003 році легалізував продаж нерухомості, зробивши її прозорою. Мені важливо, щоб новий регулятор бачив, що саме управителі ФФБ, фінансуючи, нехай і з обмеженими повноваженнями контролюють будівництво.

Повинна констатувати, що поки ніхто не придумав і не запропонував інший більш зрозумілий чи більш прозорий механізм захисту інтересів і грошей інвесторів. І якщо комусь це вдасться зробити згодом, то це буде чудово. Правда, сьогодні всім нам спільними зусиллями потрібно вирішити питання  банку «Аркада».

Заради справедливості треба сказати, що будь-яка компанія, опинившись на місці банку «Аркада», практично втративши одночасно можливість залучення грошей на будівництво і велику частину землі, на якій будівництво вже почалося, а частина грошей вже була вкладена, встояти б не змогла.

Я впевнена, що правоохоронні органи розберуться, хто винен. І винні понесуть покарання. Тільки, нажаль, будинки від цього не добудуються, і ключі від квартир не забряжчать в руках інвесторів.

Сьогодні ринкам забудовників і управителів ФФБ разом зі своїми регуляторами і представниками Київради потрібно спільно виробити алгоритм рішення і реалізувати його так, щоб будинки «Аркади» були добудовані.

А ще нам потрібно знайти того відчайдушного управителя ФФБ, який візьме на себе об’єкти та доведе їх «до розуму». Правда без допомоги регуляторів і органів місцевої влади з таким завданням одному управителю не впоратись.  Але думаю, ми завжди вміли підтримати один одного для вирішення проблем, зможемо і в цей раз.

 

Поділитися: Поделиться в Facebook