8 липня в ІА «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція провідних забудовників України на тему «Негативні наслідки нових податків на житло (законопроект № 5600)».

У прес-конференції взяли участь: президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе; засновник KAN Development Ігор Ніконов; співзасновник будівельної компанії «Інтергал-Буд» Володимир Зубик; керівник проектів Perfect Group Олексій Коваль; голова ради директорів БК GEOS Максим Барбаш; віце-президент ЗАТ Холдингова компанія «Київміськбуд» Андрій Джигіль; генеральний директор Stolitsa Group Едуард Соколовський.

Як повідомив Л. Парцхаладзе, представники забудовників «екстрено зібралися», щоб висловили своє занепокоєння щодо однієї з норм законопроекту № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», яка передбачає запровадження сплати ПДВ на перше постачання  житла та ПДФО з третього продажу об’єктів нерухомості.

За його словами, якщо за даний законопроект проголосують у другому читанні депутати і його підпише Президент Володимир Зеленський вартість житла в Україні значно зросте, продажі різко знизяться, а держава, навпаки, недоотримає додаткові надходження до бюджету.

Забудовники акцентували увагу, що наразі на всьому ланцюгу будівництва усі підрядники платять ПДВ. Не платить податок тільки покупець. Якщо ж законопроект приймуть, ПДВ, у кінцевому рахунку, буде оплачувати і споживач.

У свою чергу, І. Ніконов підкреслив, що у разі вступу в силу нового закону, скоротяться також об’єми самого будівництва.

«Галузь зменшиться в рази. Великі компанії не підуть з ринку. Вони зменшать об’єми будівництва», – зауважив забудовник.

Призупинить законопроект і реалізацію державної іпотечної програми під 7%. На це, зокрема, звернув увагу А. Джигіль.

«З 1 березня цього року в Україні запрацювала іпотечна програма під 7%. Ця програма була направлена на здешевлення доступного житла. Безумовно, ріст на 20% призупинить цю компанію», – підкреслив віце-президент «Київміськбуду».

У підсумку забудовники виступили із закликом до представників влади призупинити законопроект №5600, щоб не допустити кризи у будівельній галузі.

Нагадаємо, 6 липня представники FIMA взяли участь у робочій групі щодо ПДВ та ПДФО з продажу нерухомого майна, яка була організована Головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим за участю розробників законопроекту – Міністерства фінансів, народних депутатів,  представників Міністерства розвитку громад та територій, бізнес-асоціацій та експертів ринку нерухомості.

 

Поділитися: Поделиться в Facebook